Végzetes hibák az elején, továbbra sincs pontja az FK-nak

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 18., 21:04 utolsó módosítás: 2021. augusztus 18., 21:12

Harmadik találkozóját is elveszítette a szezon elején az FK Csíkszereda, ezúttal a Petrolul Ploiești vendégeként szenvedett 2–0-s vereséget a másodosztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának zárómérkőzésén.

Többet kezdeményeztek, de eredménytelenek maradtak a csíkiak. Archív Fotó: Pinti Attila

Hiányos kerettel utazott el a szerda esti ploiești-i kiszállásra a csíkszeredai csapat, amely sérülések miatt több kezdőjátékosát is nélkülözte.

Borzasztóan kezdődött a mérkőzés a vendégek számára, akik két védelmi hiba után a 12. percben már kétgólos hátrányban voltak:

előbb Szondi Botond labdavesztése következtében Măzărache lövése Sory Diarrához került, a mali játékos közelről talált be, majd Bor Dávid rosszul vette át a labdát a tizenhatoson belül és szabálytalankodott Măzărachéval szemben, a jogos büntetőt Vajushi értékesítette.

Ezután többet kezdeményeztek a csíkiak, de egyetlen helyzetig sem jutottak el, Hernando és Bara lövéseit pedig blokkolták. A házigazdák sokkal közelebb voltak az újabb találathoz, de nem tudták eredményesen befejezni ellentámadásaikat.

Fordulás után gyorsan visszajöhetett volna a meccsbe Valentin Suciu együttese, a szünetben becserélt Petre Ivanovici lecsúszott lövése az oldalhálóba vágódott. Az FK továbbra sem tudott újítani, és hiába játszott mezőnyfölényben, nem találta a gólhoz vezető utat.

Az utolsó bő húsz percre emberelőnybe kerültek a székelyföldiek,

Sergiu Pîrvulescu kevesebb mint negyedóra alatt kapott két sárga lapot.

A végéig megvoltak a lehetőségei a szépítésre az FK-nak, de Hernando és Rotar próbálkozásai nem voltak eléggé pontosak, Kovács utolsó percben elért gólját pedig les miatt érvénytelenítették.

Az FK Csíkszereda harmadik találkozóját is elveszítette a szezon elején (legutóbb a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt 2019–2020-as szezon közepén kapott ki egymás után háromszor), amelyeken még gólt sem szerzett. Legközelebb hétfőn 16.30-tól lép pályára, amikor a negyedik forduló zárómeccsén az eddig hibátlanul menetelő Concordia Chiajnát fogadja.