Van, ami nem változik, idén is a Kolozsvári U Olimpia a női focibajnok

Horváth Bálint Ottó 2023. május 28., 15:43 utolsó módosítás: 2023. május 28., 16:33

Újra megvédte címét a Kolozsvári U Olimpia csapata a női labdarúgó 1. Ligában, miután a felsőházi rájátszás 10., utolsó fordulójában 3–1-re nyert a rivális Temesvári Poli otthonában.

Megérdemelten hódította el újra a bajnoki címét a kolozsvári csapat. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A bajnoki döntővel felérő vasárnap kora délutáni találkozó előtt az alapszakaszgyőztes és a rájátszásban is folyamatosan élen álló temesvári együttes volt kedvezőbb helyzetben, hiszen egy ponttal előzte meg a kolozsváriakat, így egy döntetlen is elegendő volt számára a bajnoki címhez.

Az U Olimpia győzelmi kényszerben lépett pályára és ennek megfelelően kezdett, uralta a játékot, de a mérkőzés elején komoly helyzetei nem voltak.

Aztán az első félidő közepén sikerült megtörni a hazai védelmet, majd néhány perccel később másodszor is betaláltak.

A temesváriak csak kevéssel a szünet előtt jutottak el lövésig, de nem jelentettek különösebb veszélyt a kapura.

Ráadásul, a 61. percben háromgólos hátrányba kerültek, az U Olimpia büntetőből növelte tovább az előnyét. Nem sokkal később viszont a házigazdák is tizenegyest rúghattak, de a kolozsváriak kapusa védeni tudott,

fél perccel később azonban óriásit hibázott, a kapuba ejtette a labdát, ezzel a góllal szépített a temesvári csapat.

Az utolsó szűk félórában tovább próbálkoztak a hazai játékosok, egy nagy helyzetet ki is hagytak, de közelebb nem tudtak férkőzni.

A Kolozsvári U Olimpia 3–1-re nyert és figyelembe véve azt, hogy a rájátszásban lejátszott hazai meccsen 7–0-ra kiütötte a temesváriakat, abszolút megérdemelten hódította el újra a bajnoki címét, immár sorozatban a tizenkettedik aranyérmét szerezte meg az élvonalban.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás 10., utolsó forduló:
Temesvári Poli–Kolozsvári U Olimpia 1–3 (0–2).
Gólszerzők: Pop (64., öngól), illetve Bălăceanu (23.), Marcu (31.), Ciolacu (60., büntetőből).