A csütörtök délutáni mérkőzésen a Konstancai Farul akarata érvényesült, a hazai pályán játszó együttes az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert a Szakál Csaba által irányított vendégekkel szemben.
A pihenő után sem állt le a tengerpari gárda, a 69. percben már 6–0 állt az eredményjelzőn. A szépítést büntetőből hozta össze az FK Csíkszereda, így nem jutott a döntőbe, ahol Farul–FCSB meccset rendeznek.
Labdarúgó U17-es Román Kupa U17, elődöntő:
Konstancai Farul–FK Csíkszereda 6–1 (2–0).
Gólszerzők: Sima (12.), Muntenu (26.), Paun (47.), Nechifor (54.), Pătru (59.), Manea (69.), illetve Tóth-Pál Előd (87., büntetőből)
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Juhos Gábor, Sas David, Györfi Attila, Keszler-Nagy Roland (Nagy Loránd, 74.), Bödő Efraim Zoltán, Păcuraru Luca (Endrödi Erik, 58.), Trombitás Dávid (Kulcsár Medárd, 37.), Noveli Luca (Erdei Ramon, 58.), Tóth-Pál Előd, Jakab Krisztián (Nagy Botond, 74.) Vezetőedző: Szakál Csaba.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!