Újra kikapott a Kolozsvári CFR, de még továbbjuthat

Horváth Bálint Ottó 2021. november 04., 21:43 utolsó módosítás: 2021. november 04., 21:53

Nem sikerült végrehajtania a bravúrt a Koloszvári CFR-nek az éllovas AZ Alkmmar otthonában a labdarúgó Európa Konferencia Liga csoportkörének negyedik fordulójában.

A mérkőzés elején és a végén is betalált a holland együttes Fotó: Twitter/AZ Alkmaar

Pontszerzésre volt szüksége a kolozsvári csapatnak Hollandiában ahhoz, hogy versenyben maradjon a továbbjutásért. A két együttes két héttel ezelőtti találkozóján az AZ 1–0-ra győzött a CFR pályáján.

Nagyon hamar hátrányba kerültek a kolozsváriak, Gudmundsson már az 5. percben vezetést szerzett a házigazdáknak, akik uralták a játékot.

Az izlandi légiós az első félidő közepén duplázhatott volna, miután Pavlidisz lövésénél Bălgrădean elé ütötte ki a labdát, de az oldalhálóba lőtt.

Dan Petrescu csapata félórát követően veszélyeztetett először, de Bordeianu és Culio távoli lövéseikkel nem találták el a kaput.

A szünet után is hasonlóan alakult a játék, közelebb voltak a gólhoz a hollandok, a CFR kapusának Reinjders helyzeténél kellett védenie, miközben a vendégek ezúttal Camora távoli löketével próbálkoztak.

A végjátékban a CFR egyenlíthetett volna, Deac lövése azonban a kapufáról kipattant. Ehelyett pedig a következő lehetőségnél az Alkmaar beállította a végeredményt, Pavlidisz közelről talált be.

Az újabb vereség ellenére a csoportban egy ponttal álló CFR-nek továbbra is maradt esélye a továbbjutásra, ehhez azonban az utolsó két fordulóban győzelemre van szüksége a Randers (idegenben) és a Jablonec (otthon) ellen.