Az átigazolási időszak elrajtolásával a sepsiszentgyörgyi együttes is elkezdte a keret átalakítását, több játékosától megvált, valamint több érkezőről is beszámolt az elmúlt napokban. Elsőként Niczuly Roland és Branislav Ninaj írta alá új szerződését, de hosszabbított Cosmin Matei is. Utóbbi fellélegezhet, ugyanis pert nyert a doppingügyében, így eltörölték a hat hónapos felfüggesztését.
Az érkezők közé sorolható Sebastian Mailat, valamint a fiatal, korosztályos válogatott Giovani Ghimfuș is, akik már a törökországi edzőtábor során is a gárdával tartanak.
Közvetlenül az indulás előtt azonban kiderült, hogy két játékossal szerződést bontott a Sepsi OSK:
előbb Stefan Hajdin neve került nyilvánosságra, majd pénteken bejelentették, hogy már Michael Breij sem tartozik a klub kötelékébe.
A 27 éves holland támadó nem sok vizet zavart Háromszéken, ugyanis az idei kiírásban csupán háromszor kezdett, 15-ször végignézte az adott összecsapást a padról. A bajnokságot és a kupát egybevetve 9 találkozón kapott bizonyítási lehetőséget, 418 játékpercet töltött a gyepen, de
sem gól, sem gólpassz nem került fel a neve mellé.
Korábban már az is biztossá vált, hogy az izraeli Nir Bardea sem folytatja Sepsiszentgyörgyön.
Minden bizonnyal a következő napokban újabb bejelentésre készülnek a Kovászna megyei gárdánál, ugyanis ahogyan azt már többször hangoztatta a vezetőség, több változtatásra és érkezőre lesz szükség.
A Sepsi OSK pénteken utazik Belek városába, ahol három nappal később játssza első felkészülési meccsét. Ellenfele az az RWD Molenbeek lesz, amely idén a belga másodosztályban vitézkedik. Másnap újabb kihívás elé néznek Valentin Suciu fiai, ugyanis a BSC ️Young Boys lesz az ellenfél.
A svájci alakulat nagy meglepetésre idén nem dominálja a bajnokságot, mindössze a kilencedik helyet foglalja el 18 játéknap után, de még így is kiváló erőfelmérő lesz a Sepsi OSK számára.
Az utolsó barátságos mérkőzést január 10-én rendezik, ahol a háromszéki együttes egy korábbi játékosával találkozik, ugyanis
a Fejér Bélát is soraiban tudó Nyíregyházi Spartacus FC lesz a piros-fehérek ellenfele.
Egy héttel később, január 17-én már tétmeccs vár a sepsiszentgyörgyi gárdára, a Szuperliga 22. fordulójában az Unirea Slobozia otthonába látogat.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!