Az Országos Doppingellenes Ügynökség (ANAD) augusztus elején feltételezett doppingvétség miatt hat hónapra felfüggesztette a sepsiszentgyörgyi csapat labdarúgójának játékjogát, mivel pozitív lett a doppingtesztje az idén február 4-én lejátszott Sepsi OSK–Universitatea Craiova (1–3) bajnoki mérkőzést követően. Az indoklás szerint az 5-metilhexan-2-amin nevű szert használta, ami étrend-kiegészítővel juthatott be a szervezetébe.
Az értesítést követően a rutinos középpályás közölte, hogy ártatlan és tévedésről van szó, az ügyvédjével semmiképpen nem fogadják el a döntést és fellebbeznek.
Az ügyészség elfogadta a kérelmüket és az ügy elbírálásáig felfüggesztették a szankció végrehajtását, így Matei azóta játszhatott.
Kedden délelőtt jelent meg a hír az országos sportsajtóban, hogy Cosmin Matei megnyerte az Országos Doppingellenes Ügynökséggel folytatott pert.
A fellebbviteli bizottság igazat adott neki és egyöntetűen úgy döntött, hogy eltörli a hat hónapos felfüggesztését.
„Igazságos döntést kaptunk, amely megerősíti azt, amit mi és a játékos a kezdetektől fogva mondtunk: hogy nem ő a hibás a szervezetében talált szerért, és hogy véletlen szennyeződés áldozata lett” – nyilatkozta a Gsp.ro portálnak Paul Mincu, Cosmin Matei ügyvédje.
Cosmin Matei szerződése a jelenlegi szezon végén lejárt volna a Sepsi OSK-nál, de megegyezett a klubbal a folytatásról és 2026 nyaráig írt alá, az új megállapodás egy éves hosszabbítási opciót is tartalmaz.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!