Újabb pocsék FK-végjáték, a hosszabbításban kikaptak a csíkiak

Dobos László 2023. március 12., 15:39

Folytatódik az FK Csíkszereda csapatának rossz hazai sorozata. A székelyföldi gárda újabb mérkőzést veszített el hazai pályán. Akárcsak két héttel korábban, ezúttal is az utolsó pillanatban kapott gólt, a Viitorul Pandurii Târgu Jiu nyert a csíkszeredai stadionban.

A lefújás előtt jött a hidegzuhany Fotó: Pinti Attila

Foghíjas lelátók előtt zajlott vasárnap kora délután a csíkszeredai mérkőzés, amelyre csupán közel 300 néző volt kíváncsi.

Küzdelmes játékot, de a szurkolóktól elvárttól elmaradó, alacsony színvonalú játékot hozott az első félidő. Az FK többet támadott, igazán nagy helyzetet az első 45 percben nem tudott kialakítani.

A vendégeknek egyetlen nagy lehetőségük volt, a 16. percben Dragu távoli bombalövése a jobb oldali kapufáról pattan ki.

Izgalmasabb volt a második játékrész, amelynek első nagy helyzetét a vendégek hagyták ki, az 58. percben Țegle lövését a felső léc alól szögletre mentette Gyenge, a csíkiak kapusa. A 66. percben két FK-játékos összeütközött a középpályán, a vendégek ellentámadásba lendültek, a 16-oson belül csak szabálytalanul szerelték, a megítélt 11-est pedig Alin Țegle értékesítette (0–1).

A 71. percben akár növelhette volna előnyét a zsílvásárhelyi gárda, Dragu egyedül Gyengével kapu fölé lőtte a labdát.

Az utolsó negyedórára megélénkült a játék, az FK ostromolta a vendégkaput, és a 79. percben Kružikas, kapu előtti lerántásáért büntetőt ítélt a játékvezető, a 11-est a frissen beállt Kovács Lóránt gólra váltotta (1–1).

A 86. percben Gyenge kapus még megmentette csapatát az újabb találattól, a hosszabbításban pedig a két héttel ezelőtti, Progresul Spartac elleni mérkőzéshez hasonlóan gólt kapott a székelyföldi együttes. Toma vezette a vendégek ellentámadást, aki az üresen hagyott Claudiu Draguhoz passzolt, ő pedig 6 méterről az alsó sarokba lőtte a labdát (1–2).

Az FK Csíkszereda öt hónapja nem nyert hazai pályán, október 22-én 3–0-ra legyőzte az Újszentesi SK együttesét, azt követően – saját szurkolói előtt – a vereségek mellett csak döntetleneket ért el.

Az már a játéknap előtt eldőlt, hogy a székelyföldi gárda a rájátszás alsóházában folytatja a küzdelmeket, az alapszakaszt a tizenegyedik helyen zárta. A play-out sorsolását március 13-án, hétfőn 13 órától tartják a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) bukaresti székházában.

Labdarúgó 2. Liga, a 19. forduló:

FK Csíkszereda–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1–2 (0–0).
Gólszerzők: Kovács Lóránt (80., büntetőből), illetve Alin Țegle (37., büntetőből) és Claudiu Dragu (92.).
Játékvezetők: Sergiu Anton (Bukarest), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugos) és Ioan Daniel Humiță (Örményes, Krassó-szörény megye); tartalék játékvezető: Lucian Diaconu (Iaşi).
Megfigyelők: Mircea Ciglenean (Kolozsvár) és Adrian Petre (Buzău).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Robert Romeo (Jelena Richárd, 89.), Veres Szilárd, Eperjesi Gábor (Csürös Attila, 46.), Kovács Márk, Szondi Botond (Andrei Gheralia, 65.), Mickael Panos, Szufián Dzsebari, Peter–Gal Andrezly (Kovács Lóránt, 75.). Ignas Kružikas, Dino Stančič (Marvin Schieb, 75.). Stáb: Werner Bürger (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Tiberiu Lung (kapusedző), László Csaba (menedzser), dr. Bachner István (sportorvos), Claudiu Cazan (a csapat képviselője).
Viitorul Pandurii Tg. Jiu: Răzvan Udrea – Valerij Sztepanenko, Radu Rogac, Alin Țegle, Adrian Gojda (Vlad Toma, 90.), Răzvan Vulpe (Alex Gîrbiță, 86.), Charles Benoit Acolatse, Florin Răsdan (Paulian Banu, 90.), Claudiu Dragu (Philippe Nsiah, 93.), Gabriel Dodoi (Alexandru Raicea, 86.), Alex Dulca. Stáb: Călin Cojocaru (szakmai igazgató), Gabriel Rascol (menedzser), Bogdan Chiriac (másodedző), Dorin Hîrșu (kapusedző), Nicolae Dragoș (kinetoterapeuta).