A sepsiszentgyörgyi mérkőzést 0–0-s állásnál először a 23. percben szakította félbe Andrei Chivulete játékvezető, mivel a craiovai szurkolók magyarellenes skandálásba kezdtek és a hangosbemondó többszöri figyelmeztetése ellenére sem hagyták abba ezeket.
A két csapat játékosai ezután bevonultak az öltözőbe, a mérkőzés pedig tíz perc kényszerszünet után folytatódott, de az újrakezdés után sem szűntek meg a hasonló megnyilvánulások, így
a meccset a 26. percben végleg lefújták a magyarellenesség miatt, amire korábban még nem volt példa a Szuperligában.
Az ügyben a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága dönt a játékvezető és a mérkőzés megfigyelője, Octavian Goga által készített jelentés alapján. Nagy valószínűséggel a Sepsi OSK zöld asztalnál 3–0-ra megnyeri a találkozót.
A mérkőzést lefújását követően Cristiano Bergodi vezetőedző és Niczuly Roland kapus nyilatkozott.
Megkerestük Hadnagy Attilát, a Sepsi OSK sportigazgatóját is.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!