A felnőttek a kupasorozat 4. fordulójában, szeptember 13-án 3–2-re nyertek a 2. ligás bákói gárda ellen, szerdán délben 12 órától pedig az U19-es Románia Kupában is FK Csíkszereda–Bákói Aerostar mérkőzést rendeznek Csíkszeredában, a Kós Károly utcai műgyepes pályán.
A csíkiak U17-es csapata szintén kupameccset játszik, szerdán 14 órától a Ceahlăul Piatra Neamț otthonában lép pályára.
Utóbbi korosztályban érdekelt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is, a háromszékiek ugyancsak szerdán 14 órakor a Brassói Tâmpa vendégei lesznek.
Az összecsapások tétje a legjobb 16 közé jutás.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Mintegy ezer liter üzemanyag folyt ki egy tartályból egy Beszterce-Naszód megyei üzemanyagtöltő-állomáson egy ütközést követően.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!