Ismerős ellenfelet fogadott a Ferencváros a Groupama Arénában, hiszen a tavalyi kiírásban, ugyancsak a selejtező harmadik fordulójában találkozott a horvát bajnok Dinamo Zagrebbel. Akkor a zágrábi első mérkőzésen a zöld-fehérek reménykeltő kétgólos döntetlent értek el, a visszavágón viszont teljesen a vendégek akarata érvényesült: a Dinamo kiütéses, 4–0-s sikerrel ment tovább.
A svéd Djurgarden kiejtése után a magyar bajnok glasgow-i bravúrral jutott tovább a selejtező harmadik fordulójába, Sigérék emlékezetes diadalt arattak a Celtic Parkban. A legutóbbi BL-szezonban főtáblás Dinamo Zagreb ezúttal is a második körben csatlakozott a selejtezőhöz. A kékek büntetőpárbajjal nyertek Kolozsváron, a CFR nem tudta kihasználni, hogy a második félidő elejétől emberelőnyben játszott.
A szerda esti találkozót ugyan zárt kapuk mögött rendezték meg, de a Groupama Aréna közvetlen közelében
több mint ezer ferencvárosi szurkoló gyűlt össze, akiknek bíztatása „eljutott” a játékosokhoz, mert a stadionban is lehetett hallani a kívülről jövő hangokat.
Nem kellett sokat várni arra, hogy még hangosabban szóljon az Üllői út: a második percben, első támadásából gólt szerzett a Ferencváros, a sérüléséből visszatért Lovrencsics Gergő ért fel és fejezte be tökéletesen az akciót. A horvátok rögtön a középkezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és néhány perc alatt két hatalmas helyzetet is elpuskáztak. A vendégek fölénye a játékrész közepén góllá érett, igaz, egyenlíteni egy pontrúgás utáni öngóllal sikerült a vendégeknek. A Ferencváros ráadásul elvesztette kapitányát, a gólszerző Lovrencsics korábbi sérülése ugyanis vélhetően nem jött teljesen rendbe, és cserét kért.
Az egyenlítés után kissé visszavett a Dinamo, ez pedig lehetőséget adott a hazaiaknak a labdabirtoklásra és a helyzetek kialakításra: egyet sikerült is összehozniuk, de az öngólt vétő Myrto Uzuni elhibázta a nagy lehetőséget.
A második játékrész első tíz percében újra következtek a vendéghelyzetek, a Ferencváros csak a kontrákban bízhatott és ez be is jött: a 65. percben Uzuni gyorsaságát kihasználva csapott le a labdára és passzolt higgadtan a hálóba.
A hátralevő időben a horvátok ugyan hajtottak az egyenlítésért, de a Ferencváros magabiztosan védekezett, Dibusznak is volt még egy nagy védése.
A hazai játékosok a lefújást követően nem az öltözőbe mentek, hanem a stadion kijáratához sétáltak, ahol a lelkes tömeg éltette őket.
Szerhij Rebrov együttese így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a BL, a vesztese pedig az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
A zöld-fehérek a BL csoportkörbe jutásért az azeri Qarabag és a norvég Molde összecsapásának győztesével találkoznak, az a párharc már két mérkőzésen dől el.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Családias hangulat, kiváló körülmények és történelmi bemutatkozás Livignóban: a székelyföldi hódeszkások közül Mandel Kata és Kinda Géza mesélt a Székely Sportnak a milánói-cortinai téli olimpia egyik helyszínéről, az első tapasztalatokról.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!