Hirdetés

Új lendületet kaptak a Sepsi OSK játékosai, az edzőváltás meghozta az eredményt

Stabillá vált a Sepsi védelme
Fotó: Pinti Attila

Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy bevált az edzőváltás, Valentin Suciunak sikerült felráznia a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat keretét. A Sepsi OSK sportigazgatójával értékeltünk és tekintettünk előre.

Egyértelmű formajavulást mutat az utóbbi időben a Sepsi OSK, amely Valentin Suciu irányításával összekötött két győzelmet a bajnokságban, és ennek köszönhetően felzárkózott a Szuperliga tabelláján. A német Bernd Storckot váltó vezetőedző

érkezése óta jobb lett a hangulat a csapatnál, és a játékstílus megváltoztatásával ez az eredményekben is megmutatkozik.

Hirdetés

A háromszéki trénerrel a kispadon a Sepsi öt bajnoki mérkőzésből két vereség mellett hármat is megnyert, ezzel jelenleg az egyik legjobb formában lévő együttes a mezőnyben.

„Úgy látom, hogy a csapatnak visszajött az önbizalma, a játékosok jobban bíznak magukban.

Ott vagyok az edzéseken, jobb kedvvel, egészen másképp készülnek és jobban odateszik magukat.

Elég stabillá vált a védelmünk és a legfontosabb, hogy gólokat tudtunk szerezni, ezáltal pontokat gyűjtöttünk. Összekötöttünk két győzelmet, Nagyszebenben simán nyertünk és a négy mérkőzés óta veretlen Aradot is felülmúltuk.

Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket, de látszik a fejlődés a csapaton, eddig jó úton haladunk, és reméljük, hogy tartani tudjuk ezt a formát”

– foglalta össze a pozitívumokat az edzőváltás óta Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója a Székely Sportnak.

Valentin Suciu felrázta az együttest •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Valentin Suciu felrázta az együttest
Fotó: Pinti Attila

Suciuval akarják folytatni

Mint mondta, egy új edző érkezése mindig felrázza a csapatot, egyelőre úgy látszik, hogy Valentin Suciuval is ez a helyzet, de közismert, hogy a szakvezetőket csak az eredmények tartják az együttes élén.

„Valentin Suciu a klub embere, korábban vele együtt jutottunk fel az élvonalba. Eddig az akadémiának volt az egyik igazgatója, de megadódott neki ez az esély, hogy ezúttal egy jobb kerettel újra irányíthassa a felnőtt csapatot.

Neki is megmondtam, hogy azt szeretném, ha minél hosszabb ideig, öt-hat évet közösen dolgoznánk, hiszen együtt nőttünk fel és barátok is vagyunk.

Ez lenne a legjobb felállás, de sajnos a foci olyan, hogy amikor eredmények vannak akkor minden rendben, de amikor nincsenek, akkor jönnek a kritikák is” – fogalmazott Hadnagy Attila.

Hadnagy Attila: „Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket, de látszik a fejlődés a csapaton” Galéria

Hadnagy Attila: „Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket, de látszik a fejlődés a csapaton”

A Sepsi OSK sportigazgatója megjegyezte, nincs meghatározva, hogy mennyi időre szól Valentin Suciu megbízatása, valamint hány fordulón keresztül vezeti a csapatot, de

a téli szünetben átbeszélik a szerződését, és ha minden jól alakul, akkor a szezon második részére is ő marad a vezetőedző.

Hadnagy Attila közölte, mivel Gabriel Debeljuh és Dimitrij Oberlin sérülése miatt egy csatárral, Marius Comannal maradtak, jelenleg keresik a megfelelő játékost, akivel pótolni tudják a hiányzókat. „Tudjuk, hogy szükség van rá, de ebben az időszakban nehéz olyan támadót találni, aki megfelelő erőnléti állapotban van és egyből bevethető, így lehet csak a télen sikerül igazolnunk” – mutatott rá a Székely Sportnak.

A felsőházba jutás maradt a cél, a kupát is kiemelten kezelik

A Sepsi OSK célja a felsőházi rájátszásba jutás volt a bajnokság elején, ami a korábbi hatmeccses nyeretlenségi sorozat következtében veszélybe került, ám az utóbbi fordulókban elért eredményekkel versenyben maradtak.

Természetesen a felsőház elérése a célunk, két nyert mérkőzéssel közel vagyunk hozzá, így még él a remény, nem mondtunk le róla.

Nagyon szoros a mezőny, de ha végül nem jutunk be, semmi probléma, a hetedik-nyolcadik helyért fogunk harcolni, mert nem az a nagy csapat vagyunk, amely minden évben kötelezően a play-offban kell szerepeljen” – nyilatkozta Hadnagy Attila.

Visszajött a sepsiszentgyörgyi játékosok önbizalma •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Visszajött a sepsiszentgyörgyi játékosok önbizalma
Fotó: Pinti Attila

Elmondása szerint kiemelten kezelik a Román Kupát is, ahol minél messzebbre akarnak jutni, akár harmadjára is elhódítani a trófeát, de tudatában vannak annak, hogy ez nagyon nehéz lesz, hiszen a keretük nem bő és sok a sérült is.

A kupasorozat abból a szempontból jól jön, hogy a bajnokságban kevesebb lehetőséget kapott játékosok tudnak bizonyítani.

Először harmadosztályú csapattal játszunk (a Sepsi OSK jövő héten szerdán 15.45-től a Gyulafehérvári Unirea ellen kezd a csoportkörben – szerk. megj.), amellyel szemben muszáj megszerezni a győzelmet” – jegyezte meg a háromszéki sportvezető.

Ezt a mérkőzést megelőzően a Sepsi OSK pénteken 21 órától játszik a bajnokságban, a 14. fordulóban a Kolozsvári CFR otthonában kell bizonyítson. Az erdélyi rangadó előtt öt hely, de mindössze két pont választja el egymástól a két csapatot, a CFR a harmadik, a Sepsi a nyolcadik a rangsorban, így

egy esetleges győzelemmel Valentin Suciu együttese a dobogóra is felléphet.

„A CFR nagy és erős kerettel rendelkezik, minőségi játékosaik vannak, de nekik sincsenek stabil eredményeik. Mégis a korábbi sokszoros bajnokcsapatról beszélünk, tehát egyáltalán nem lesz könnyű mérkőzésünk, de mi jó formában vagyunk, így nagyon reméljük, hogy pontot vagy pontokat tudunk szerezni” – zárta a beszélgetést Hadnagy Attila.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 14. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
13
7
5
1
20-8
26
2
Universitatea Craiova U Craiova
13
5
6
2
20-11
21
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
12
5
4
3
21-15
19
4
Galaci Oțelul Oțelul
12
4
7
1
11-7
19
5
FCSB FCSB
12
5
4
3
17-15
19
6
Petrolul Ploiești Petrolul
13
4
7
2
13-11
19
7
Bukaresti Dinamo Dinamo
13
4
6
3
21-17
18
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
13
5
2
6
16-15
17
9
Jászvásári Poli Jászvásár
13
5
2
6
13-17
17
10
Bukaresti Rapid Rapid
13
3
7
3
17-15
16
11
Aradi UTA UTA
13
3
6
4
13-14
15
12
Gloria Buzău Gloria
13
3
4
6
16-23
13
13
FC Hermannstadt Hermannstadt
13
3
4
6
16-23
13
14
Konstancai Farul Farul
13
3
4
6
12-20
13
15
FC Botoșani Botoșani
12
3
3
6
12-19
12
16
Unirea Slobozia Slobozia
13
3
3
7
11-19
12
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Krónika

Romániai panelházba csapódott egy orosz drón, egy lakásban tűz keletkezett

Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

Közel tízmillió eurós adósságot halmozott fel az egyik élvonalbeli klub

Súlyos anyagi válságban van a Petrolul Ploiești, amely ugyan megőrizte élvonalbeli tagságát, de a klubvezetés szerint a következő idényben már a túlélésért kell küzdenie.

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

Négy klub uralja a Szuperliga álomcsapatát

Közzétették a labdarúgó Szuperliga 2025–2026-os idényének álomcsapatát. A szezon legjobbjai között a bajnok Universitatea Craiova adja a legtöbb játékost, de a Dinamo, és a két kolozsvári együttes, a CFR és az Universitatea is meghatározó szerepet kaptak.

Újoncként mutatott példát az FK Csíkszereda a többi szuperligás csapatnak

A 2025–26-os idénytől kötelezővé vált az U21-es szabály a Szuperligában, a szezon végén pedig elkészült a kimutatás. Az FK Csíkszereda a fiatalok szerepeltetésében az élmezőnyben végzett, miközben Bödő Efraim a legeredményesebb U21-esek közé is bekerült.

Elbúcsúzott vezetőedzőjétől a Kolozsvári CFR

Ahogyan azt sejteni lehetett, Daniel Pancu távozott a Kolozsvári CFR kispadjáról, a klub szerdán délután jelentette be, hogy közös megegyezéssel felbontották a szerződését.

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Eldőlt Marius Coman sorsa, piros-fehér mezben folytatja

A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.

Hétgólos drámában jutott döntőbe az FCSB

Az FCSB vasárnap este hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a FC Botoșani együttesét, ezzel bejutott a Konferencia Liga-selejtezőt érő osztályozó döntőjébe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!