Tudjuk, mikor pótolja be az elmaradt két bajnokiját a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 08., 12:12 utolsó módosítás: 2023. szeptember 08., 12:56

Az európai kupaszereplés miatt a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat két bajnoki mérkőzését is elhalasztották. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) beütemezte az elmaradt találkozókat.

Vége az európai menetelésnek, de a hazai sorozatokban is megsűrűsödik a Sepsi OSK programja Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK a rájátszásig jutott a harmadik számú európai kupasorozatban, a Konferencia Ligában, ahol a Bodo/Glimt akadályozta meg abban, hogy a csoportkörben szerepeljen. A norvégek elleni párharc közben a háromszékiek a Jászvásári Poli vendégeként kellett volna pályára lépjenek a Szuperliga 7. fordulójában, de végül ezt a mérkőzést a fáradtságra és a hosszú utazásra való tekintettel nagy huzavona után elhalasztották.

A sepsiszentgyörgyi együttes korábban az 5. fordulóban sem játszott, akkor az EKL-ben már a második selejtezőkörben búcsúzott Kolozsvári CFR elleni szintén idegenbeli meccsét is elnapolták azért, hogy több idejük legyen felkészülni a kazah FK Aktobe-val szembeni harmadik fordulós párharcra.

A bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) ezen a héten beütemezte az elmaradt találkozókat, amelyeket az ősz folyamán csütörtöki napokon pótolnak be.

A Kolozsvári CFR–Sepsi OSK összecsapást október 5-én, a Jászvásári Poli–Sepsi OSK mérkőzést pedig október 19-én játsszák le, a pontos kezdési időpontokat később közlik.

A nemzetközi porondon érdekelt további romániai együttesek közül a szintén a rájátszásban kiesett Farul, illetve a harmadik selejtezőkörben búcsúzott FCSB meccsét is elhalasztották a bajnokság 5. fordulójából. Először a fővárosiak mérkőzését pótolják be, akik szeptember 21-én, csütörtökön 20 órától a Nagyszebeni Hermannstadt otthonában játszanak, míg a bajnoki címvédő konstancai csapat október 26-án, ugyancsak csütörtökön lép pályára otthon az Aradi UTA ellen.