A Sepsi OSK a rájátszásig jutott a harmadik számú európai kupasorozatban, a Konferencia Ligában, ahol a Bodo/Glimt akadályozta meg abban, hogy a csoportkörben szerepeljen. A norvégek elleni párharc közben a háromszékiek a Jászvásári Poli vendégeként kellett volna pályára lépjenek a Szuperliga 7. fordulójában, de végül ezt a mérkőzést a fáradtságra és a hosszú utazásra való tekintettel nagy huzavona után elhalasztották.
A sepsiszentgyörgyi együttes korábban az 5. fordulóban sem játszott, akkor az EKL-ben már a második selejtezőkörben búcsúzott Kolozsvári CFR elleni szintén idegenbeli meccsét is elnapolták azért, hogy több idejük legyen felkészülni a kazah FK Aktobe-val szembeni harmadik fordulós párharcra.
A bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) ezen a héten beütemezte az elmaradt találkozókat, amelyeket az ősz folyamán csütörtöki napokon pótolnak be.
A Kolozsvári CFR–Sepsi OSK összecsapást október 5-én, a Jászvásári Poli–Sepsi OSK mérkőzést pedig október 19-én játsszák le, a pontos kezdési időpontokat később közlik.
A nemzetközi porondon érdekelt további romániai együttesek közül a szintén a rájátszásban kiesett Farul, illetve a harmadik selejtezőkörben búcsúzott FCSB meccsét is elhalasztották a bajnokság 5. fordulójából. Először a fővárosiak mérkőzését pótolják be, akik szeptember 21-én, csütörtökön 20 órától a Nagyszebeni Hermannstadt otthonában játszanak, míg a bajnoki címvédő konstancai csapat október 26-án, ugyancsak csütörtökön lép pályára otthon az Aradi UTA ellen.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 7 | 6 | 0 | 1 | 14-5 | 18 |
2 | Kolozsvári CFR CFR | 7 | 5 | 1 | 1 | 17-8 | 16 |
3 | Bukaresti Rapid Rapid | 8 | 4 | 2 | 2 | 18-10 | 14 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 8 | 4 | 2 | 2 | 11-7 | 14 |
5 | Petrolul Ploiești Petrolul | 8 | 3 | 4 | 1 | 14-12 | 13 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 6 | 3 | 3 | 0 | 7-2 | 12 |
7 | FC Voluntari Voluntari | 8 | 3 | 1 | 4 | 13-18 | 10 |
8 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 7 | 2 | 3 | 2 | 10-9 | 9 |
9 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 8 | 3 | 0 | 5 | 18-18 | 9 |
10 | Konstancai Farul Farul | 7 | 3 | 0 | 4 | 11-14 | 9 |
11 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 8 | 2 | 2 | 4 | 7-15 | 8 |
12 | Galaci Oțelul Oțelul | 8 | 0 | 7 | 1 | 7-9 | 7 |
13 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 8 | 1 | 4 | 3 | 12-17 | 7 |
14 | Aradi UTA UTA | 7 | 2 | 1 | 4 | 6-11 | 7 |
15 | Jászvásári Poli Jászvásár | 7 | 2 | 0 | 5 | 8-13 | 6 |
16 | FC Botoșani Botoșani | 8 | 0 | 4 | 4 | 7-12 | 4 |
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!