A Sepsi OSK alig több, mint két nappal a norvég Bodø/Glimt elleni, csütörtökön este 2–2-es döntetlennel végződött hazai európai kupamérkőzés után kellett volna pályára lépjen a bajnokságban. A 7. forduló keretében a Jászvásári Poli elleni idegenbeli találkozót – figyelembe véve az időjárási körülményeket – abszolút értelmetlen időpontra vasárnap 13 órára időzítették.
A sepsiszentgyörgyi klub vezetősége a csapat fáradtságára való tekintettel megegyezett a moldvaiakkal a találkozó elhalasztását illetően és kérvényezte a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóligánál (LPF), amely azonban ezt első körben nem fogadta el.
Arra hivatkoztak, hogy nem lenne korrekt, ha csak egy mérkőzést halasztanának el, mivel a másik EKL-rájátszásban érdekelt romániai együttes, a bajnoki címvédő Konstancai Farul pályára lép az Universitatea Craiova ellen. Az oltyánok ugyanis nem kértek a halasztásból, ezt azzal magyarázták, hogy a szeptemberi bajnoki szünetet figyelembe véve egy hónap alatt csak egy meccset játszanának.
A háromszékiek a norvégok elleni összecsapás után még mindig reménykedtek abban, hogy valamilyen módon mégis elhalasztják a jászvásári találkozót. Végül a ligánál meghallgatták a kérésüket, és pénteken a halasztás mellett döntöttek. Sőt az új időpontot is kitűzték, eszerint október 19-én pótolják majd a mérkőzést.
– nyilatkozta a Székely Sport érdeklődésére Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója.
Kiemelte, az eredménnyel lehetett elérni a halasztást, és nagyon remélik, hogy élnek is vele, hiszen a csütörtök esti mérkőzés után a jövő heti visszavágón megvan az esélyük a Konferencia Liga csoportkörébe jutásra.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!