Hirdetés

Másodszor játszott el kétgólos előnyt az élvonalban a Sepsi OSK

Rendkívül szórakoztató csatát vívott a CFR és a Sepsi OSK
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

2024. október 29., 14:43

Hiába vezetett két góllal a lefújás előtt hét perccel, mégsem nyert a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR otthonában. Ez mindössze második alkalommal fordult elő a háromszéki klubbal. Elhoztuk a Szuperliga 14. fordulójának legfontosabb történéseit.

2024. október 29., 14:43

Rendkívül látványos és szórakoztató mérkőzést eredményezett a Kolozsvári CFR–Sepsi OSK párharc, ahol összességében hat találat esett. A sepsiszentgyörgyi alakulat kétszer is vezetést szerzett, a 83. percben szerzett harmadik gólja pedig úgy tűnt végleg eldöntötte a három pont sorsát. Ennek ellenére a kincses városiak a lefújás végéig kétszer is megzörgették a vendégek hálóját, így alakult ki a 3–3-as végeredmény.

Hirdetés

Amióta jegyzik a hasonló adatokat, a Sepsi OSK-val korábban egyszer történt meg hasonló az élvonalban, hogy nem tudott győzni ekkora előny kialakítása után.

A 2020–2021-es kiírásban a Jászvásári Poli elleni összecsapáson korán hátrányba kerültek, de végül Fülöp Lóránd, Pavol Safranko és Cătălin Golofca is betalált, így szünetben 3–1-re vezetett a piros-fehér gárda.

A második játékrész hajrájában viszont megrázta magát a Poli, és előbb szűk negyedórával a vége előtt szépített, majd a 93. percben egyenlített és egy egységgel távozott Sepsiszentgyörgyről.

A Kolozsvári CFR részéről viszont nem ez volt az első bravúr, ezt megelőzően hatszor is sikerült kétgólos hátrányból legalább egy pontot megmenteniük, de ilyen gyorsan – 7 perc alatt – egyszer sem dolgozták le azt.

Kapcsolódó

A Szuperliga 14. játéknapján a felsőházi rájátszást érő helyeken álló csapatok fele győzött (Kolozsvári U, Petrolul és Bukaresti Dinamo), az FCSB és a Kolozsvári CFR döntetlent ért el, míg a harmadik pozíciót elfoglaló Universitatea Craiova vereséget szenvedett.

Egyre mélyebb gödörbe kerül az FC Hermannstadt, amely ezúttal a Dinamo ellen kapott ki hazai környezetben, egyhuzamban a negyedik bajnokiját bukta el és mindössze 13 szerzett ponttal a 15. helyen áll a pontvadászatban. Hasonló helyzetben van a Galaci Oțelul, amely legutóbb augusztusban tudott meccset nyerni a Szuperligában, éppen a Sepsi OSK ellen. Ennek ellenére még mindig előkelő pozícióban vannak, hetedikek a rangsorban.

Örülhetett a forduló végén az Unirea Slobozia és a Konstancai Farul, ugyanis előbbi öt, utóbbi pedig három nyeretlen megmérettetés után tudott ismét diadalmaskodni.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 14. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
14
8
5
1
22-9
29
2
Petrolul Ploiești Petrolul
14
5
7
2
16-12
22
3
Universitatea Craiova U Craiova
14
5
6
3
22-14
21
4
Bukaresti Dinamo Dinamo
14
5
6
3
23-17
21
5
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
13
5
5
3
24-18
20
6
FCSB FCSB
13
5
5
3
17-15
20
7
Galaci Oțelul Oțelul
13
4
7
2
11-9
19
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
14
5
3
6
19-18
18
9
Aradi UTA UTA
14
4
6
4
14-14
18
10
Bukaresti Rapid Rapid
14
3
8
3
17-15
17
11
Jászvásári Poli Jászvásár
14
5
2
7
14-20
17
12
Konstancai Farul Farul
14
4
4
6
15-22
16
13
Unirea Slobozia Slobozia
14
4
3
7
13-19
15
14
Gloria Buzău Gloria
14
3
4
7
16-24
13
15
FC Hermannstadt Hermannstadt
14
3
4
7
16-25
13
16
FC Botoșani Botoșani
13
3
3
7
13-21
12
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem a tévében, de otthonról nézhetjük a Sepsi OSK idei első bajnokiját

A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

Székelyhon

Hajtépésről beszélnek a szemtanúk, a rendőrség bántalmazás miatt vizsgálódik az áruházban történt eset után

Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.

`
Krónika

A Securitate Kovászna megyei parancsnoka voltam – 1. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Tovább robog a play-off irányába: zsinórban kilencedik bajnokiját nyerte meg a Kolozsvári CFR

Megállíthatatlannak tűnik a Kolozsvári CFR: Daniel Pancu együttese a Petrolul ellen is begyűjtötte a három pontot, így sorozatban kilencedik bajnokiját nyerte meg. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt rendkívül közel került a felsőházi rájátszáshoz.

„Csak a győzelem elfogadható” – idei hibátlan hazai mérlegét védené az FK Csíkszereda

Három mérkőzés maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából az FK Csíkszeredának. Ilyés Róbert együttese hétfőn hazai pályán fogadja az FC Hermannstadtot, célja pedig egyértelmű: folytatni a jó sorozatot, és begyűjteni a három pontot.

Péntektől lehet jegyet venni az FK Csíkszereda következő hazai bajnokijára

Közzétette a hétfői hazai bajnoki előtt a jegyvásárlás részleteit és a pénztár nyitvatartását az FK Csíkszereda. A piros-feketék a labdarúgó Szuperliga 28. fordulójában a FC Hermannstadt együttesét fogadják a csíkszeredai Városi Stadionban.

Ebben a szezonban már nem vezethet meccset a hatalmasat hibázó román bíró (videóval)

Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.

Olcsón megúszta a Kolozsvári U indulatos edzője

A legkisebb mértékű büntetést kapta a Kolozsvári U-t irányító Cristiano Bergodi, aki komoly botrányt váltott ki a városi rivális CFR elleni vesztes rangadó lefújását követően.

Elő a hólapátokkal: az időjárás beleszólhat a Szuperliga programjába

Két nap múlva kezdődik a labdarúgó Szuperliga 28. fordulója, azonban a kedvezőtlen időjárás és a több megyére havazás miatt kiadott narancssárga riasztás kétségessé teszi több mérkőzés lebonyolítását.

Az FK Csíkszereda igazolta a legtöbb légióst télen a Szuperligában

Rendkívül aktív téli átigazolási időszakon van túl az FK Csíkszereda. A Hargita megyei klub kerete jelentősen átalakult, és a román labdarúgás mezőnyében egyetlen csapat sem szerződtetett több, külföldről érkező játékost, mint Ilyés Róbert együttese.

Bekiabálásokért büntették meg az FK Csíkszereda szurkolóit

Az FK Csíkszereda szurkolói csoportjának több tagját megbírságolta a csendőrség az Aradi UTA elleni legutóbbi hazai bajnoki mérkőzést követően.

A végeken veszteglők ellen növelheti pontjai számát az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójának pontos menetrendjét, eszerint az FK Csíkszereda március első napján vendégeskedik a ranglistán előtte álló Petrolul otthonában.

Öt százalékról 83-ra: a CFR a felsőház kapujában, óriási a harc a play-offért

Három forduló maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából, és miközben három csapat már bebiztosította helyét a felsőházban, a fennmaradó három play-off pozícióért elképesztően kiélezett küzdelem zajlik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!