Már a kezében érezhette, mégis elszalasztotta a győzelmet a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. október 25., 23:07 utolsó módosítás: 2024. október 25., 23:32

Elképesztő végjátékban bukta el a három pontot Kolozsváron a Sepsi OSK, amely kétgólos előnyben volt a CFR ellen, mégis meg kellett elégedjen a döntetlennel.

nem tudták megőrizni a kétgólos előnyt. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Nagy téttel bírt a labdarúgó Szuperliga 14. fordulójának péntek esti nyitómérkőzése, hiszen a két csapatot mindössze két pont választotta el egymástól a ranglistán, a CFR a harmadik, míg a Sepsi a nyolcadik helyről várta az összecsapást.

A kolozsvári együttes már az elejétől magához vette a kezdeményezést és egyértelműen irányította a játékot. Helyzetei is voltak bőven, először Deac fejesével veszélyeztettek, majd Kamara kétszer is távolról próbálkozott, de Gyenge védeni tudott, aztán szöglet után Bolgado fejese fölé szállt.

A védekezésére összpontosító Sepsi OSK a 37. percben az első lehetőségét kihasználva szinte a semmiből szerezte meg a vezetést,

Marius Coman átverekedte magát a teljes hazai védelmen és mesterien lőtte ki a hosszú alsó sarkot. Rögtön válaszolhatott volna a CFR, Postolachi került helyzetbe, de Ninaj mellel útját állta a kapuba tartó lövésnek.

A szünet után egyből nyomás alá helyezte a vendég kaput a házigazda, és nagyon hamar egyenlített, bedobás után nem figyeltek a Sepsi védői, Kamara érkezett a kapu elé és a hálóba lőtt.

Sokáig azonban nem volt döntetlen az állás, mivel a Sepsi nagyon jól reagált a bekapott gólra,

és szöglet után Ciobotariu újra előnyhöz juttatta a székelyföldi csapatot.

Ezután ismét támadásba lendült a CFR, meg is voltak a lehetőségei, Ciobotariu kétszer blokkolta a kapu felé tartó lövéseket, Kamara fejesénél pedig Gyenge védett.

A végéhez közeledve úgy tűnt, hogy eldöntötte a három pont sorsát a Sepsi OSK,

szabadrúgás után nem tudtak felszabadítani a hazai védők, a labda Florin Ștefanhoz került, aki látványos gólt szerzett.

A kolozsváriak azonban nem adták fel, a 86. percben Simao elrontott lövésébe Postolachi tette bele a fejét, ezzel visszajöttek egy gólra és még reménykedhettek.

A végéig hajszolta az egyenlítést a CFR és a hosszabbításban pontot mentett,

miután Gyenge rosszul jött ki a kapujából, Postolachi pedig megelőzte Ciobotariut és a kapuba pöckölte a labdát.

A vége 3–3-as döntetlen lett, ezzel a Sepsi OSK elszalasztotta az esélyét, hogy győzelem esetén felsőházi helyre érjen, sőt felléphetett volna a dobogóra is, így azonban maradt a nyolcadik a tabellán.

Videó: Prima Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 14. forduló:

Kolozsvári CFR–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–3 (0–1).

Gólszerzők: Kamara (52.), Postolachi (86., 90+3.), illetve Coman (37.), Ciobotariu (55.), Ștefan (83).
CFR: Popa – Rocha, Bolgado, Ilie (Filip, 90+3.), Camora (Mogoș, 78.) – Fică, Keita (Păun, 46.), Djokovic – Deac (Korenica, 46.), Postolachi, Kamara. Vezetőedző: Dan Petrescu.
Sepsi: Gyenge – Ciobotariu, Ninaj, Ștefan – Haruț, Alimi (Kallaku, 68.), Sota, Dumitrescu – Matei (Sigér, 76.), El Sawy (Oroian, 68.), Coman (Hajdin, 85.). Vezetőedző: Valentin Suciu.