A Nemzetek Ligája B1 csoportjában Románia női labdarúgó-válogatottja Bosznia-Hercegovina, Lengyelország és Észak-Írország ellen kezdi meg szereplését. Az első mérkőzést február 21-én idegenben, Zenicában játsszák Bosznia-Hercegovina ellen, majd február 25-én Lengyelországot fogadják Bukarestben.
Massimo Pedrazzini szövetségi kapitány három játékossal számol az FK Csíkszereda keretéből: Geréd Erika hátvéddel, valamint Antal Anita és Herczeg Andrea középpályásokkal.
Az U19-es válogatott Törökországban vesz részt egy felkészülési tornán, ahol Szlovákia, Törökország és Marokkó ellen lép pályára. Ezek a mérkőzések jó alapot jelenthetnek az áprilisi Európa-bajnoki selejtezők előtt, ahol Hollandia, Dánia és Görögország lesz az ellenfél. Constantin Olariu szövetségi kapitány Balog Boglárka kapust és Szőke Eszter hátvédet hívta meg a csapatba, mindketten az FK Csíkszereda játékosai.
Az U17-es válogatott idén az Európa-bajnoki selejtezők második körében kezdi meg szereplését. Február 19-én Lettország, majd február 25-én Bosznia-Hercegovina ellen játszik hazai pályán. A cél a csoportelsőség és az A Ligába való feljutás. Ionuț Florea szövetségi kapitány az FK Csíkszeredától Fülöp Boglárka középpályást, a Marosvásárhelyi Ladies csapatából Heim Sara kapust hívta meg a keretbe.
Kapusok: Părăluță Andreea, Ceasar Camelia, Câmpean Sara
Hátvédek: Bratu Antonia, Stanciu Ana Maria, Ficzay Maria, Nicoară Teodora, Bistrian Claudia, Geréd Erika, Sigheartău Ana Simona.
Középpályások: Bortan Ioana, Iordăchiuși Olga, Bălăceanu Ioana, Vasile Giorgiana, Herczeg Andrea, Istrate Florentina, Vătafu Ștefania, Ciolacu Mihaela, Antal Anita.
Csatárok: Olar Florentina, Marcu Carmen, Borodi Adina, Carp Cristina.
Szövetségi kapitány: Massimo Pedrazzini.
Kapusok: Balog Boglárka, Tóth Diana.
Hátvédek: Stancu Ioana, Bolboacă Karina, Dincă Vuia Nicol, Szőke Eszter, Mihăescu Andra, Corsei Bianca.
Középpályások: Lazăr Isabela, Cristea Maria, Dumitru Giulia, Brooklyn Menard.
Csatárok: Șepețan Andreea, Kara-Jouli Rania, Ouatu Jasmine, Șov Iulia, Filip Anamaria.
Szövetségi kapitány: Constantin Olariu.
Kapusok: Coman Izabela, Heim Sara, Ștefan Alexia.
Hátvédek: Nicolae Georgiana, Cicoș Irina, Apostol Irina, Cerchezan Denisa, Borțea Sara, Bogoș Violeta.
Középpályások: Lionte Anastasia, Turcu Yasmina, Banciu Mara, Fülöp Boglárka, Bucșă Aida, Colibaba Corina.
Csatárok: Radu Anastasia, Bucșă Ariana, Mihăilescu Lorena, Cândea Andreea, Olah Maria, Zamfir Lorelai.
Szövetségi kapitány: Ionuț Florea.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!