Az új Maros megyei labdarúgószezon felvezetőjeként a Szuperkupa-mérkőzésen szerdán délután Marosludason találkozott egymással az előző idényben a 4. Liga elitcsoportját megnyert Radnóti SK és a Román Kupa megyei szakaszának győztese, a Mezőpagocsai ASF.
Még fél perc sem telt el a meccsből, a mezőségi csapat már az első támadásából gólt szerzett.
Ezután is veszélyesebben játszottak, ám a játék képével ellentétben az első negyedóra végén mégis a radnótiak találtak be.
Az első félidő hátralévő részében csak Mezőpagocsának voltak helyzetei, de ezeket mind kihagyták, így döntetlennel vonultak az öltözőbe a felek.
A szünet után is többet próbálkozott a kupagyőztes együttes,
amely nagy mezőnyfölényben volt és újabb lehetőségeket alakított ki, de ismét pontatlanok voltak a kapu előtt.
A végéig nem tudták belőni a győztes gólt, így a szabályzat szerint hosszabbítás helyett egyből tizenegyes-párbaj következett,
ahol a mezőpagocsai játékosok már eredményesebbek voltak, négyszer a kapuba lőttek, míg a Radnót a második sorozatban rontott, ezzel meglepetésre Mezőpagocsa legyőzte a megyei bajnokot és a magasba emelte a Szuperkupát.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!