Tizenegyesekkel dőlt el a Szuperkupa sorsa Maros megyében

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 28., 21:03 utolsó módosítás: 2024. augusztus 31., 13:04

Abszolút megérdemelten hódította el a labdarúgó Szuperkupát Maros megyében Mezőpagocsa csapata, amely ugyan végig nagy fölényben játszott, de mégis csak tizenegyesek után tudta legyőzni a Radnóti SK-t.

Végig nagy fölényben játszott a sárga mezes mezőpagocsai csapat Fotó: Horváth Bálint Ottó

Az új Maros megyei labdarúgószezon felvezetőjeként a Szuperkupa-mérkőzésen szerdán délután Marosludason találkozott egymással az előző idényben a 4. Liga elitcsoportját megnyert Radnóti SK és a Román Kupa megyei szakaszának győztese, a Mezőpagocsai ASF.

Még fél perc sem telt el a meccsből, a mezőségi csapat már az első támadásából gólt szerzett.

Ezután is veszélyesebben játszottak, ám a játék képével ellentétben az első negyedóra végén mégis a radnótiak találtak be.

Az első félidő hátralévő részében csak Mezőpagocsának voltak helyzetei, de ezeket mind kihagyták, így döntetlennel vonultak az öltözőbe a felek.

•  Fotó: Horváth Bálint Ottó
Fotó: Horváth Bálint Ottó

A szünet után is többet próbálkozott a kupagyőztes együttes,

amely nagy mezőnyfölényben volt és újabb lehetőségeket alakított ki, de ismét pontatlanok voltak a kapu előtt.

A végéig nem tudták belőni a győztes gólt, így a szabályzat szerint hosszabbítás helyett egyből tizenegyes-párbaj következett,

ahol a mezőpagocsai játékosok már eredményesebbek voltak, négyszer a kapuba lőttek, míg a Radnót a második sorozatban rontott, ezzel meglepetésre Mezőpagocsa legyőzte a megyei bajnokot és a magasba emelte a Szuperkupát.