A 29 éves játékos hétfőn a közösségi oldalán jelentette be: a katalán klub orvosi stábjával együtt úgy döntött, hogy elvégeznek egy korrekciós beavatkozást a térdén, ezért nem állhat a magyarokkal azonos csoportban szereplő válogatottja rendelkezésére.
Joachim Löw szövetségi kapitány eddigi tervei szerint Manuel Neuer mögött Ter Stegen lett volna a németek második számú kapusa.
A németek az Európa-bajnokság csoportmérkőzéseit Münchenben játsszák: június 15-én a világbajnok francia, 19-én a címvédő portugál, majd 23-án a magyar együttes lesz az ellenfelük.
Egy találkozót elhalasztottak, a többit lejátszották az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság nyitófordulójából. Két bögözi játékos cserben hagyta társait, miután nem értettek szót egymással.
Sokkal többet tett a győzelemért az FK Csíkszereda, mint ellenfele a Galaci Oțelul a labdarúgó Szuperliga nyolcadik fordulójának meccsén. A jutalma egy pont lett, elmozdult az utolsó helyről a székelyföldi gárda.
Öngyilkosságot kísérelt meg egy 17 éves fiú a székelyudvarhelyi kórházban vasárnap éjjel. Jelenleg élet-halál között fekszik az egészségügyi intézmény intenzív osztályán.
A Román Nyelv Napja alkalmából az Európai Románok Egyesületeinek Szövetsége (FADERE) megkongatta a vészharangot: a diaszpórában élő románok egynegyede legfeljebb 30 éven belül már nem fogja beszélni az anyanyelvét.
Jelentős változásokon megy keresztül a gépjárműadó 2026. január 1-től Romániában. A gépkocsikra kivetett adót új alapokra helyezik: figyelembe veszi a környezetvédelmi besorolást, valamint új számítási mutatókat is tartalmaz.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!