Az idei Buzánszky Kupán a 4.–5. osztályosok vetélkedőjén a Balázs Zsolt testnevelő tanár által felkészített gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola végzett az élen, a 6.–8. osztályosoknál pedig Fekete Gyula testnevelő tanár által edzett csíkszeredai József Attila Általános Iskola együttese diadalmaskodott. Mindkét korosztályban a győztes csapat részt vehetett a magyarországi Gyermeknapi Focikupán,
ahol mindkét székelyföldi együttes újra első lett.
Fekete Gyulától megtudtuk, hogy a magyarországi focikupának új helyszíne lett, a budapesti Városliget helyett Telki volt a házigazda, a torna neve pedig OTP Bank Focikupa.
A józsefattilások csapatának összetétele: első sor balról jobbra György Hunor Karatán, Becze Ádám, Balogh Botond, Bajkó Miklós, Hella-Fehér Dániel, Biró Botond, a hátsó sorban Fekete Gyula tanár, Szabó Csongor, Miklós Balázs, Szávuly Balázs és Karda Hunor. Ebben a korcsoportban a gólkirály Biró Botond lett, a legjobb kapusnak járó címet pedig Karda Hunor érdemelte ki.
A kicsiknél, a 4.–5. osztályosok korosztályában a gyergyószentmiklósi Fogarassy Mihály Általános Iskola csapata végzett az első helyen Telkiben. Balázs Zsolt testnevelőtanár tanítványai a csíki, gyimesi és a Délvidéket képviselő topolyai csapatot is kapott gól nélkül győzték le. Ilyés Gergő pedig 12 találattal érdemelte ki a gólkirályi címet.
Amint Balázs Zsolt elmondta, a sikerben nagy szerepe van a Gyergyószentmiklósi Jövő FC edzőinek, hiszen a gyerekek mindegyike ennek az egyesületnek a igazolt sportolója.
A gyergyói csapat névsora: Ilyés Gergő, Benkes András. Lőrinczi Balázs, Kercsó Bence, Bartis Balázs, Tótpál Krisztián, Kercsó Árpád, Suciu Tamás, Sólyom Sebestyén, Jánosi Áron.
Föltétlenül írja meg, hogy gyimesi gyerekek is részt vettek a telki focitornán, hívta fel figyelmünket Fekete Gyula, a csíkszeredai József Attila Általános Iskola testnevelő tanára.
Utánanéztünk, és megtudtuk, hogy Varga Zsuzsanna táncpedagógus és Görbe Gyopár zenetanár vezetésével a gyimesbükki Dani Gergely Általános Iskola 40 diákja utazhatott Magyarországra. Varga Zsuzsanna elmondta, hogy a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, és ennek vezetője, Edvi Péter meghívására utazhattak el a magyarországi gyermeknapi eseményekre.
„ A gyermekmentők rendezvényére minden évben meghívják a Moldvai Csángó-magyar Szövetséget is, mi idén az ők képviseletükben utazhattunk el. Az útnak a művelődési, kikapcsolódási és táncos fellépési programja mellett kardinális pontja volt a Telkiben megrendezett focitorna, amelyen iskolánk két csapattal vett részt, az egyik fiú, a másik pedig vegyes volt, lányok is fociztak. Maradandó élmény maradt mindenki számára a Telkiben eltöltött idő” – nyilatkozta a Székely Sport megkeresésére Varga Zsuzsanna.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
A játékoskeretek piaci értéke alapján jelentős különbségek vannak a labdarúgó Szuperliga csapatai között. A Transfermarkt adatai szerint az élen jókora előnnyel a címvédő U Craiova áll, míg a két székelyföldi együttes a mezőny alsó részébe tartozik.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!