Tehetetlen volt a kapu előtt az FK, az Astra elvitte a három pontot

Zátyi Tibor 2021. augusztus 09., 18:13

Egy fordulóra elegendő helyzetet hagyott ki hétfőn délután az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga második fordulójában, a súlyos anyagi helyzetben és pontlevonással büntetett Astra Giurgiu pedig kihasználta egyetlen valamirevaló lehetőségét és elvitte mindhárom pontot. A csíkiak három lesgólig jutottak, ebből az utolsó szabályos volt, ám a játékvezető Jebari találatát nem adta meg.

Fotó: Veres Nándor

Kánikulában, 31 Celsius-fokban rendezték a mérkőzést, Marius Omuţ játékvezető az első félidőben kétszer is ivószünetet rendelt el. A mérkőzésre nagyjából 600–700 néző volt kíváncsi, az első félidőben pedig egy pillanatig sem unatkozhattak, hiszen egymást érték a csíki helyzetek, ám volt okuk a bosszúskodásra is, hiszen egyiket sem tudták gólra váltani a hazai piros-feketék.

Gyakorlatilag egy kapura játszottak a felek, végig az Astra tizenhatosa előtt járatták a csíkiak a labdát, az első negyvenöt perc végén 12–0 volt a szögletek aránya.

Csürös két közeli fejese, Krusnauskas óriási ziccere, majd les miatt meg nem adott gólja, Jebari és Bara távoli bombái – hogy csak a legnagyobbakat soroljuk fel – mind kimaradtak, így 0–0-nál mentek pihenőre a csapatok.

A szünetet követően sem változott a játék képe, egymás után maradtak ki a csíki helyzetek, Krusnauskas, majd Schieb sem tudott betalálni.

A Székelyudvarhelyi FC-t az előző szezonban irányító Florin Stângă által felkészített vendégek gyakorlatilag végig a védekezéssel voltak elfoglalva, ám mégis megszerezték a vezetést, egyetlen igazi lehetőségüknél David Brăilă szép csellel megverte Kelement, majd Gyenge kapujába gurított.

Jebaritól jött az egyenlítés, de les miatt nem adták meg, majd ismét a spanyol támadó lőtt gólt, ezúttal érvényest, de ezt is érvénytelenítette a játékvezető a partjelző intésére.

Ezután a tartozásai miatt nyolc pont levonással büntetett Astra játékosai ott húzták az időt, ahol tudták, a csíki rohamok is veszítettek erősségükből, a hat perces hosszabbításban még adódott egyenlítési lehetőség, ám ez is kimaradt.

A következő fordulóban (augusztus 18-án, 20.30-tól) az FK Csíkszereda Ploiești-en, a Petrolul  otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 2. forduló:
FK Csíkszereda–Astra Giurgiu 0–1 (0–0)
Gólszerző: Brăilă (57.)
FK Csíkszereda: Gyenge – Aszalos (Mészáros, 88.), Kelemen, Vereguț, Apró (Bor, 25.) – Csürös (Kovács, a szünetben), Bara (Rodrigo, 70.) – Gál-Andrezly, Jebari, Schieb – Krusnauskas (Hodgyai, 70.). Edző: Valentin Suciu
Astra: M. Popa – Zamfir, Stoian, Vasilescu, Riza – Șerban, Grecu (T. Giuroiu, 90+6.) – Stahl (Dumitrașcu, 74.), Brăila (Zaharia, 62.), V. Gheorghe (A. Giuroiu, 90+6.) – D. Gheorghe (Banu, 62.). Edző: Florin Stângă
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Mihai Marian Ionescu (Suseni, Argeș megye) és Mihaela Țepușă (Buzău)