Hirdetés

Ștefănescu: „nem ébredtünk fel, hiába találtam be”

Ștefănescu góljával szépítettek, de az egyenlítés elmaradt. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Először kapott ki az új bajnoki idényben a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat. Az elején ment el az Universitatea Craiova elleni idegenbeli mérkőzés. A Sepsi OSK edzője és gólszerzője nyilatkozott az eddigi leggyengébb teljesítményük után.

A Szuperliga 9. fordulójának szombat esti találkozóján már az első percben hátrányba került a székelyföldi gárda. Ezután sem tértek magukhoz a Sepsi OSK játékosai, az első félóra végén pedig az oltyánok újabb gólt szereztek. A szünet előtt Marius Ștefănescu ugyan szépített, majd a második félidő legnagyobb részében emberelőnyben játszottak a vendégek, de nagyon kevés helyzetük volt, így elmaradt az egyenlítés. Liviu Ciobotariu vezetőedző együttese először szenvedett vereséget, pedig megvolt az esélye, hogy ezt elkerülje.

Kapcsolódó

Hirdetés

„Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem feltétlenül azért, mert gyors gólt kaptunk, hanem a pályán való megnyilvánulásért. Távol maradtunk az emberektől, nem volt agresszivitásunk, a letámadásunk sem volt megfelelően kivitelezve. A Craiovának nagyon jó minőségű csapata van, jól passzoltak a sorok között, és így két gólt lőttek.

Ștefănescu góljával kiegyenlítettük a játékot. Egy ponttal távozhattunk volna, emberelőnyben is játszottunk, de a meccset az elején veszítettük el. Nem voltunk az a csapat, amelyik korábban”

– összegzett Liviu Ciobotariu.

Mint kifejtette, az utolsó félórára a rendszert is megváltoztatták, két csatárral játszottak. Azt kérte a játékosoktól, hogy vigyék ki oldalra a labdát, ne véletlenszerű felívelésekkel próbálkozzanak. Ezért küldte be Ion Gheorghét Denis Ciobotariu helyére, de ez a húzás nem jött be.

Liviu Ciobotariu: „nem voltunk az a csapat, amelyik korábban” •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Liviu Ciobotariu: „nem voltunk az a csapat, amelyik korábban”
Fotó: Pinti Attila

A szakvezető szerette volna, ha minél később szenvedik el az első vereségüket, de tudták, hogy ez valamikor bekövetkezik.

Mindig különleges érzés, amikor veszítesz, bosszantó és frusztráló egyben. Arra gondolsz, hogy többet is tehettél volna. Eljött volna az első vereség ideje is valamikor... az a fontos, hogy tanuljunk a hibáinkból. Megyünk előre, hosszú a bajnokság”

– fogalmazott a Sepsi OSK vezetőedzője.

Marius Ștefănescu találatával visszajött a meccsbe a Sepsi OSK, de a szünet után, illetve emberelőnyben tehetetlen volt támadásban. „A lehető legrosszabbul kezdtünk, az első percben gólt kaptunk. Ezután sem ébredtünk fel, 2–0 lett az eredmény, és akár három is lehetett volna.

Őszintén szólva hiába találtam be, ahogy mondani szokták. Azt szerettem volna, hogy ne rúgjak gólt és nyerjünk, vagy legalább szerezzünk egy pontot”

– jegyezte meg. Ștefănescu. „Nagyon kevés lehetőséget alakítottunk ki, miután a Craiova megkapta a piros lapot. Javulnunk kell támadásban, több helyzetünk kellene legyen” – mutatott rá.

A Sepsi OSK a következő fordulóban egy újabb élcsapat, az FCSB-vel találkozik hazai pályán, a mérkőzést egy hét múlva, jövő vasárnap 21 órától rendezik. Ezen az összecsapáson Ștefănescu nem léphet pályára, mivel az Universitatea ellen kigyűlt a negyedik sárga lapja, de Mihai Bălașa is hiányozhat, akinek kiújult a sérülése, a craiovai meccsen a csapat színeiben bemutatkozott Kecskés Ákos váltotta.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 9. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Többen kíváncsiak a Marosvásárhelyi ASA-ra, mint a Sepsi OSK-ra

Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Rejtélyes férfit keresnek az Olt mentén Sepsibükszádnál, egyes hírek szerint Emil Gânj lehet

Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert: egységesek voltunk, együtt küzdöttünk minden labdáért

Saját közönsége előtt győzte le a Konstancai Farult az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában. A mérkőzést követően a vezetőedzők és a kulcsjátékosok is értékelték a látottakat.

A cserecsatár gólja döntött, bennmaradó helyen az FK Csíkszereda (videóval)

Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.

Mellőzik a labdaszedőket a Szuperliga rájátszásában

Változtatást vezetnek be a labdarúgó élvonal rájátszásainak mérkőzésein. A pálya szélén nem lesz szükség a labdaszedőkre, helyettük az úgynevezett multi-ball rendszert alkalmazzák. Gyorsabbá és folyamatosabbá teheti a játékot.

Egyik legjobbját nélkülözi az FK Csíkszereda a tengerpartiak ellen

Hazai pályán zárja a labdarúgó Szuperliga alapszakaszát az FK Csíkszereda, pénteken este a Konstancai Farult fogadja. A piros-feketék vezetőedzője, Ilyés Róbert úgy véli, kizárólag fegyelmezett védekezéssel állhatnak helyt a tengerpartiak ellen.

Két alsóházi csapat is megvált edzőjétől a Szuperligában

Az alapszakasz végéhez közeledve elkezdődött az edzőkeringő a labdarúgó élvonalban, az eredményhiányra hivatkozva a Metaloglobusnál és az FC Botoșani-nál is véget vetettek az edző megbízatásának.

Belépőt ért a forduló csapatába Pászka Lóránd büntetője

Közzétette a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a Szuperliga 29. fordulójának álomcsapatát: a legjobbak közé bekerült az FK Csíkszereda védője, Pászka Lóránd is, aki értékesített büntetőjével pontot mentett a Petrolul Ploiești ellen.

Megúszta a pontlevonást a Kolozsvári CFR

Egy régóta húzódó tartozás rendezése miatt a Kolozsvári CFR -től pontokat vonhattak le, így veszélybe került volna a helye a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Nem fizették ki, de találtak rá megoldást.

Az FK Csíkszereda hazai mérkőzésével indul az alapszakasz zárófordulója

Közzétették a labdarúgó Szuperliga 30. játéknapjának pontos menetrendjét. A székelyföldiek a Konstancai Farult látják vendégül.

Idén új bajnokot avatnak a Szuperligában, az újonc FC Argeș az alsóházba lökte az FCSB-t

Bekövetkezett, amire sokan számítottak, a bajnokság első felében mutatott gyenge játék a címvédő szezonjába került a Szuperligában. Az FC Argeș vasárnap este győzött a Dinamo vendégeként, így az alsóházba lökte az előző két kiírás bajnokát, az FCSB-t.

Ilyés Róbert többet várt csapatától, de elégedett a döntetlennel

Az FK Csíkszereda ploiești-i vendégjátéka 1–1-es döntetlennel zárult a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójában. A vasárnapi találkozót követően a két vezetőedző egészen eltérően értékelte a látottakat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!