Ștefănescu: „nem ébredtünk fel, hiába találtam be”

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 17., 10:46 utolsó módosítás: 2023. szeptember 17., 10:57

Először kapott ki az új bajnoki idényben a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat. Az elején ment el az Universitatea Craiova elleni idegenbeli mérkőzés. A Sepsi OSK edzője és gólszerzője nyilatkozott az eddigi leggyengébb teljesítményük után.

Ștefănescu góljával szépítettek, de az egyenlítés elmaradt. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A Szuperliga 9. fordulójának szombat esti találkozóján már az első percben hátrányba került a székelyföldi gárda. Ezután sem tértek magukhoz a Sepsi OSK játékosai, az első félóra végén pedig az oltyánok újabb gólt szereztek. A szünet előtt Marius Ștefănescu ugyan szépített, majd a második félidő legnagyobb részében emberelőnyben játszottak a vendégek, de nagyon kevés helyzetük volt, így elmaradt az egyenlítés. Liviu Ciobotariu vezetőedző együttese először szenvedett vereséget, pedig megvolt az esélye, hogy ezt elkerülje.

„Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem feltétlenül azért, mert gyors gólt kaptunk, hanem a pályán való megnyilvánulásért. Távol maradtunk az emberektől, nem volt agresszivitásunk, a letámadásunk sem volt megfelelően kivitelezve. A Craiovának nagyon jó minőségű csapata van, jól passzoltak a sorok között, és így két gólt lőttek.

Ștefănescu góljával kiegyenlítettük a játékot. Egy ponttal távozhattunk volna, emberelőnyben is játszottunk, de a meccset az elején veszítettük el. Nem voltunk az a csapat, amelyik korábban”

– összegzett Liviu Ciobotariu.

Mint kifejtette, az utolsó félórára a rendszert is megváltoztatták, két csatárral játszottak. Azt kérte a játékosoktól, hogy vigyék ki oldalra a labdát, ne véletlenszerű felívelésekkel próbálkozzanak. Ezért küldte be Ion Gheorghét Denis Ciobotariu helyére, de ez a húzás nem jött be.

Liviu Ciobotariu: „nem voltunk az a csapat, amelyik korábban” Fotó: Pinti Attila

A szakvezető szerette volna, ha minél később szenvedik el az első vereségüket, de tudták, hogy ez valamikor bekövetkezik.

Mindig különleges érzés, amikor veszítesz, bosszantó és frusztráló egyben. Arra gondolsz, hogy többet is tehettél volna. Eljött volna az első vereség ideje is valamikor... az a fontos, hogy tanuljunk a hibáinkból. Megyünk előre, hosszú a bajnokság”

– fogalmazott a Sepsi OSK vezetőedzője.

Marius Ștefănescu találatával visszajött a meccsbe a Sepsi OSK, de a szünet után, illetve emberelőnyben tehetetlen volt támadásban. „A lehető legrosszabbul kezdtünk, az első percben gólt kaptunk. Ezután sem ébredtünk fel, 2–0 lett az eredmény, és akár három is lehetett volna.

Őszintén szólva hiába találtam be, ahogy mondani szokták. Azt szerettem volna, hogy ne rúgjak gólt és nyerjünk, vagy legalább szerezzünk egy pontot”

– jegyezte meg. Ștefănescu. „Nagyon kevés lehetőséget alakítottunk ki, miután a Craiova megkapta a piros lapot. Javulnunk kell támadásban, több helyzetünk kellene legyen” – mutatott rá.

A Sepsi OSK a következő fordulóban egy újabb élcsapat, az FCSB-vel találkozik hazai pályán, a mérkőzést egy hét múlva, jövő vasárnap 21 órától rendezik. Ezen az összecsapáson Ștefănescu nem léphet pályára, mivel az Universitatea ellen kigyűlt a negyedik sárga lapja, de Mihai Bălașa is hiányozhat, akinek kiújult a sérülése, a craiovai meccsen a csapat színeiben bemutatkozott Kecskés Ákos váltotta.