Emberelőnyben sem jött össze az egyenlítés a Sepsi OSK-nak

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 16., 23:43 utolsó módosítás: 2023. szeptember 17., 08:40

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó Szuperliga 2023–2024-es idényében a Sepsi OSK. A 9. forduló szombati játéknapján bő félórát emberelőnyben játszott, de nem tudott kiegyenlíteni, így 2–1-re alulmaradt az Universitatea Craiova otthonában.

Lerohanták a sepsiszentgyörgyi csapatot a mérkőzés első felében, gyors kontrákból két gólt is kaptak Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A találkozót megelőzően a két csapatot két pont választotta el egymástól a tabella élmezőnyében, az oltyán gárda 14 ponttal a negyedik helyet foglalta el, míg a háromszékiek kettővel lemaradva, de két meccsel kevesebbet játszva a hatodikok.

A lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés a Sepsi OSK számára, már a 49. másodpercben gólt kaptak, labdavesztést követően gyors kontrát indítottak a hazaiak, Markovic volt a befejező.

Gyorsabbak voltak a hazaiak támadásai, a francia Houri távolról próbálkozott, de nem találta el a kaput, míg a vendégek az első húsz percben veszélytelenek voltak. Aztán az első félidő közepén Ștefănescu pontos mélységi labdát kapott Rodrigueztől, de lövésig nem jutott el, utolérték a védők.

Öt perccel később még nehezebb helyzetbe került Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata, az Universitatea ugyanis megduplázta az előnyét,

az elsőhöz hasonló találatot szerzett, ezúttal Houri lőtt a hálóba. Kevéssel ezután a harmadikhoz is közel voltak az oltyánok, Mitriță azonban fölé lőtt, majd újabb veszélyes támadásokat vezettek, de ezek kihasználatlanul maradtak.

A Sepsi OSK részéről a 38. percig kellett várni az elsőre kapuralövésre, ekkor Ștefănescu próbálkozott, de erőtlen volt.

A háromszékiek szélsője viszont néhány perccel később visszahozta a meccsbe a csapatát: Alimi szerzett labdát a középpályán, Safrankóhoz továbbított, ő kiugratta Ștefănescut, aki nem hibázott.

Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A szünet után a hazaiak hagyták ki az első lehetőségeket, Markovic és Houri ezúttal pontatlanok voltak.

Aztán az 59. percben emberelőnybe került a Sepsi OSK, Ștefănescut indították, akivel szemben Badelj szabálytalankodott. Horațiu Feșnic játékvezető sárga lapot adott neki, de a videóbírók visszanézték az esetet és a monitorhoz hívták.

Végül pedig úgy ítélte meg, hogy utolsó védő volt, így megváltoztatta a döntését és piros lappal kiállította a horvát játékost.

Innentől kezdve támadásba lendültek a sepsiszentgyörgyiek, de tehetetlenek voltak, és a csereként pályára lépett játékosok sem tudtak hozzátenni a játékhoz. Sőt, tíz emberrel a craiovaiak voltak közelebb a gólhoz, Niczuly nagyot mentett Silva fejesénél és Danciu nagy helyzeténél is.

A végéhez közeledve Varga szabadrúgása után Ninaj betalált ugyan, de egyértelműen lesen tartózkodott, így a gólt érvénytelenítették. Ezután Alimi és Safranko előtt is megvolt az egyenlítési lehetőség, de nem tudtak élni vele, Debeljuh lövését pedig az utolsó pillanatban blokkolták.

A jelenlegi szezonban a bajnoki és európai kupameccseket, valamint a Szuperkupát is beleszámolva a Sepsi OSK tizenhárom mérkőzést követően először szenvedett vereséget a rendes játékidőben.

A nemzetközi porondon már korábban kikapott ugyan, de a norvég Bodo/Glimt csak a hosszabbításban tudta legyőzni a Konferencia Liga rájátszásának visszavágóján.

Videó: Prima Sport