Hirdetés

Emberelőnyben sem jött össze az egyenlítés a Sepsi OSK-nak

Lerohanták a sepsiszentgyörgyi csapatot a mérkőzés első felében, gyors kontrákból két gólt is kaptak
Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó Szuperliga 2023–2024-es idényében a Sepsi OSK. A 9. forduló szombati játéknapján bő félórát emberelőnyben játszott, de nem tudott kiegyenlíteni, így 2–1-re alulmaradt az Universitatea Craiova otthonában.

A találkozót megelőzően a két csapatot két pont választotta el egymástól a tabella élmezőnyében, az oltyán gárda 14 ponttal a negyedik helyet foglalta el, míg a háromszékiek kettővel lemaradva, de két meccsel kevesebbet játszva a hatodikok.

Hirdetés

A lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés a Sepsi OSK számára, már a 49. másodpercben gólt kaptak, labdavesztést követően gyors kontrát indítottak a hazaiak, Markovic volt a befejező.

Gyorsabbak voltak a hazaiak támadásai, a francia Houri távolról próbálkozott, de nem találta el a kaput, míg a vendégek az első húsz percben veszélytelenek voltak. Aztán az első félidő közepén Ștefănescu pontos mélységi labdát kapott Rodrigueztől, de lövésig nem jutott el, utolérték a védők.

Öt perccel később még nehezebb helyzetbe került Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata, az Universitatea ugyanis megduplázta az előnyét,

az elsőhöz hasonló találatot szerzett, ezúttal Houri lőtt a hálóba. Kevéssel ezután a harmadikhoz is közel voltak az oltyánok, Mitriță azonban fölé lőtt, majd újabb veszélyes támadásokat vezettek, de ezek kihasználatlanul maradtak.

A Sepsi OSK részéről a 38. percig kellett várni az elsőre kapuralövésre, ekkor Ștefănescu próbálkozott, de erőtlen volt.

A háromszékiek szélsője viszont néhány perccel később visszahozta a meccsbe a csapatát: Alimi szerzett labdát a középpályán, Safrankóhoz továbbított, ő kiugratta Ștefănescut, aki nem hibázott.

•  Fotó: Facebook/Universitatea Craiova Galéria

Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A szünet után a hazaiak hagyták ki az első lehetőségeket, Markovic és Houri ezúttal pontatlanok voltak.

Aztán az 59. percben emberelőnybe került a Sepsi OSK, Ștefănescut indították, akivel szemben Badelj szabálytalankodott. Horațiu Feșnic játékvezető sárga lapot adott neki, de a videóbírók visszanézték az esetet és a monitorhoz hívták.

Végül pedig úgy ítélte meg, hogy utolsó védő volt, így megváltoztatta a döntését és piros lappal kiállította a horvát játékost.

Innentől kezdve támadásba lendültek a sepsiszentgyörgyiek, de tehetetlenek voltak, és a csereként pályára lépett játékosok sem tudtak hozzátenni a játékhoz. Sőt, tíz emberrel a craiovaiak voltak közelebb a gólhoz, Niczuly nagyot mentett Silva fejesénél és Danciu nagy helyzeténél is.

A végéhez közeledve Varga szabadrúgása után Ninaj betalált ugyan, de egyértelműen lesen tartózkodott, így a gólt érvénytelenítették. Ezután Alimi és Safranko előtt is megvolt az egyenlítési lehetőség, de nem tudtak élni vele, Debeljuh lövését pedig az utolsó pillanatban blokkolták.

A jelenlegi szezonban a bajnoki és európai kupameccseket, valamint a Szuperkupát is beleszámolva a Sepsi OSK tizenhárom mérkőzést követően először szenvedett vereséget a rendes játékidőben.

A nemzetközi porondon már korábban kikapott ugyan, de a norvég Bodo/Glimt csak a hosszabbításban tudta legyőzni a Konferencia Liga rájátszásának visszavágóján.

Videó: Prima Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 9. forduló:

Universitatea Craiova–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (2–1).

Gólszerzők: Markovic (1.), Houri (28.), illetve Ștefănescu (42.).
Kiállítva: Badelj (59.).
Universitatea: Popescu – Vlădoiu (Căpățînă, 90.), Screciu, Badelj, Bancu – Crețu (Ivan, 63.), Mateiu – Danciu (Sala, 90.), Houri (Kurtic, 63.), Mitriță – Markovic (Silva, 61.). Vezetőedző: Laurențiu Reghecampf.
Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa (Kecskés, 46.), Ninaj, Ciobotariu (Gheorghe, 70.) – Rodriguez (Matei, 61.), Păun (Debeljuh, 70.) – Aganovic (Varga, 61.), Alimi, Ștefănescu – Safranko. Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.
Vezette: Horațiu Feșnic.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 9. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Pénzügyi átvilágítás a Szuperligában: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.

Székelyhon

Idétlenkedő csíkszeredai tanácsosok

Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.

`
Krónika

Kommunista időkben elrejtett iratokra bukkantak a recsenyédi unitárius templomban

A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.

Krónika

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.

Főtér

Távirányítós pumpával lopta a kamionból a gázolajat egy román és egy moldovai sofőr Franciaországban – hírmix

Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.

Ez is érdekelheti

Vinné az FCSB, bejelentkezett az Újpest is az FK Csíkszereda braziljáért

Szinte biztosra vehető, hogy távozik az FK Csíkszereda egyik legjobb játékosa. Az FCSB hivatalos ajánlatot tett Anderson Cearáért, de a brazil labdarúgó akár az NB I-ben is folytathatja karrierjét.

Pénzügyi átvilágítás a Szuperligában: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.

Megtörte a csendet Diószegi, pozitív jövőképet jósol a Sepsi OSK-nak

Alig egy év után egyenes ágon harcolta ki a visszajutást a labdarúgó Szuperligába a Sepsi OSK. A klub pénzügyi helyzetét tekintve sokakban továbbra is kérdések merülnek fel, azonban Diószegi László tulajdonos pozitív jövőképet jósol csapatának.

Sajtóvisszhang: „A legmagyarabb klub” fordulatot szajkózza a román sajtó Szabó István kinevezése kapcsán

Míg a magyarországi sajtóorgánumok elsősorban szakmai szempontból közelítették meg az FK Csíkszereda új vezetőedzőjének kinevezéséről szóló hírt, ezzel szemben a román portálok inkább a klub kommunikációját, annak nemzetiségi vetületeit emelték ki.

Aláírta szerződését Szabó István, az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Egy évre szóló szerződést írt alá szerdán Szabó István az FK Csíkszereda elsőosztályú labdarúgóklubbal. Az aláírás után az új vezetőedzővel beszélgettünk.

Az FC Voluntari két büntetőt belőtt, a Nagyszeben másodosztályos lesz (videóval)

Nyernie kellett a 2. Liga harmadik helyezettjének az élvonalbeli gárdával szemben. Nem csak a hátrányt dolgozták le, hanem a feljutást jelentő gólt is megszerezték.

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Több tucat helyzet sem volt elég, tizenegyesekkel őrizte meg szuperligás tagságát a Farul

Több mérkőzésre való meccslabdát puskázott el Konstancai Farul, de még ez is belefért a labdarúgó Szuperliga osztályozójának visszavágóján. A Chindiának mindössze egy lövése volt kilencven perc alatt, a tizenegyespárbaj alatt is rendkívül pontatlan volt.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

Közel tízmillió eurós adósságot halmozott fel az egyik élvonalbeli klub

Súlyos anyagi válságban van a Petrolul Ploiești, amely ugyan megőrizte élvonalbeli tagságát, de a klubvezetés szerint a következő idényben már a túlélésért kell küzdenie.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!