HIRDETÉS

Tapasztalt edző veszi át az SZFC irányítását

Gálhidi örömmel vállalta megbízatását az SZFC élén
Fotó: Pál Árpád

2017. július 20., 15:38

Nagy nemzetközi tapasztalattal rendelkező edző vette át a 3. Liga őszi idényére készülő Székelyudvarhelyi FC irányítását, a csapat játékosai keddtől Gálhidi György vezetésével vesznek részt az edzéseken.

2017. július 20., 15:38

Gálhidi 1954-ben született, labdarúgói pályafutását hátvédként kezdte, 1992-ben hagyott fel az aktív játékkal. Tagja volt az 1984-es olimpiára készülő magyar válogatottnak is. A magyar élvonalban 181 alkalommal szerepelt és három gólt szerzett.

Edzői karrierje Tiszakécskén kezdődött, majd irányította a Budapest Honvéd, a Kecskeméti TE, a Diósgyőri VTK, a Lombard Pápát és a Nyíregyházi Spartacus csapatait is. Gálhidi évekig dolgozott külföldön, megfordul az Egyesült Arab Emirátusokban, Kuvaitban, Kínában, Vietnamban és Egyiptomban is. Legutóbb a Budapest Honvéd második együttesét irányította a magyar NB III-ban.

HIRDETÉS

Gálhidi az FK Csíkszeredához távozott magyarországi Vágó Attilától vette át az edzői tisztséget. A 63 éves szakember segítője Demény Norbert lesz.

Az SZFC kerete délutánonként tréningezik a városi stadionban, az erőnléti gyakorlatokat pedig délelőttönként a Fit.Feel Sport&Wellness Clubban végzi.

Jelenleg nagy a mozgás a csapaton belül, folyamatosan érkeznek próbajátékra a labdarúgók, így a következő hét hétben fog kialakulni a végleges keret.

A felkészülési mérkőzések sorozatát szombaton 10.30-kor kezdi a csapat, az FK Csíkszereda együttese látogat a sétatéri stadionba.

A Román Labdarúgó Szövetség közleménye szerint csütörtökig lehetett jelentkezni a labdarúgó 2., illetve 3. Ligákba, ezt követően alakítják ki a csoportokat, sorsolják ki a menetrendet. Így egyelőre nem lehet tudni, hogy az öt csoportból melyikbe kerül majd a Székelyudvarhelyi FC.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Osztályozó vagy kiesés – válaszút előtt a Sepsi OSK

Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.

Így látták a szurkolók és a játékosok a sepsiszentgyörgyi hokivébét (videóval)

Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.

Székelyhon

Fenyegető hangvételű plakátok Csíkszeredában

Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.

`
Krónika

Magyargyalázó akciót hajtott végre egy Timok-völgyi román férfi Belgrádban

Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.

Krónika

Habemus papam! Amerikai bíborost választottak Róma püspökévé

Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.

Főtér

Mi történt május 4-én Romániában? És mi jöhet?

Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.

Ez is érdekelheti

Hosszabb távra terveznek: Marco Rossi marad a magyar válogatott élén

Biztossá vált, hogy Marco Rossi a következő években is a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya marad. A szurkolók által is nagyra becsült szakember 2030-ig hosszabbította meg szerződését a nemzeti csapat élén.

Most vagy soha – az utolsó szalmaszálba kapaszkodna a Sepsi OSK

Péntek este kulcsfontosságú mérkőzést játszik hazai pályán a Sepsi OSK az FC Botoșani ellen: a háromszékiek számára csak a győzelem elfogadható, ha életben akarják tartani bennmaradási reményeiket. A tét óriási, a nyomás fojtogató.

Az FK Csíkszereda az első helyért, a Nyárádtői Unirea a tisztes zárásért küzd

Az utolsó előtti forduló következik a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, míg az alsóházban már a szezon utolsó mérkőzéseit rendezik. Az FK Csíkszereda az első helyért, a Nyárádtői Unirea pedig a negyedik pozíció megtartásáért lép pályára.

Gyimesi bravúr a Hargita megyei labdarúgó Román Kupában

Három negyedosztályú csapat mellett az 5. Ligában vitézkedő Gyimesbükk együttese jutott be a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának elődöntőjébe. A gyimesiek a magasabb osztályban szereplő agyagfalviakat győzték le.

Kovács István vezetheti a Bajnokok Ligája döntőjét

Élete lehetősége előtt áll Kovács István: komoly esélye van arra, hogy ő vezesse a legrangosabb európai kupasorozat döntőjét. A 40 éves játékvezető a legnagyobb favoritok közé tartozik, hogy május 31-én Münchenben dirigálja az Inter–PSG finálét.

Osztályozó vagy kiesés – válaszút előtt a Sepsi OSK

Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.

Bőven voltak meglepetések a Maros megyei kupasorozatban

Lejátszották a harmadik forduló mérkőzéseit a labdarúgó Román Kupa Maros megyei szakaszában. A legtöbb párharcban fölényes győzelmek születtek, de bőven voltak meglepetések is.

Sorsdöntő hajrá előtt jött a baj: kulcsfontosságú játékosa nélkül maradt a Sepsi OSK

Gőzerővel készül a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának hajrájára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely péntek este az FC Botoșani csapatát fogadja. A szerdai edzésen komoly csapás érte az együttest: az egyik alapember sérülést szenvedett.

Megelőzte az FK Csíkszeredát, megvan a másik feljutó is

A székelyföldiek már előzetesen elérték, hogy jövőben a legjobbak között szerepeljenek a labdarúgó Szuperligában. Megvan a második együttes kiléte is, aki a legjobbak között kezdheti az új idényt.

Csekefalva a hétvége nyertese az Udvarhely körzetiben

Újabb játéknapot tudott le az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság mezőnye. Az 5. Ligában Varság játék nélkül csökkentette hátrányát Lövétével szemben, a 6. Ligában Szentlélek is besegített, hogy Csekefalva feljött a második helyre.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!