Ștefănescu két villanása döntött

Zátyi Tibor 2023. december 04., 22:12

Győzelemmel mutatkozott be Bernd Storck a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kispadján, a háromszékiek hétfőn este Marius Ștefănescu duplájával legyőzték a második félidőre feltámadó Bukaresti Dinamót a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában.

Marius Ștefănescu duplájával otthon tartotta a pontokat a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Két csalódott együttes találkozott a 18. forduló zárómeccsén: a szezon elején a felsőházi rájátszást megcélzott Sepsi OSK hat pontra volt a hatodik helytől, míg az élvonalba egy év szünet után visszajutott Bukaresti Dinamo sem ilyen teljesítményre készült, hogy az alapszakasz felénél az egyik fő kiesőjelölt legyen.

Továbbá mindkét együttes edzőváltáson esett át az elmúlt héten, a háromszékieknél Liviu Ciobotariu helyét a magyar válogatottat a 2016-os Európa-bajnokságra kivezető Bernd Storck vette át, míg a Dinamónál a távozó Ovidiu Burcă helyett a horvát Zeljko Kopic lett kinevezve.

Storck nem változtatott a Ciobotariu által is gyakran használt 4–2–3–1-es felálláson, az FCU Craiova ellen elveszített bajnokit követően azért pár helyen módosult a Sepsi kezdője, a védelemben Bălașa helyét Kecskés vette át, a középpályán Aganovic hiányában Rodriguez kapott lehetőséget, míg a támadóknál Gheorghe helyén Varga neve került a kezdőbe.

Bernd Storck győzelemmel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés előtt a Sepsit tartották a meccs esélyesének, a piros-fehérek pedig ezt a pályán hamar bizonyították, és habár az elején Safranko közeli ziccere még kimaradt, a 11. percben Ștefănescu megszerezte a vezetést: a Sepsi szélsője Rodriguez előreívelését követően klasszis mozdulattal szelídítette meg és rögtön emelte át a labdát Golubovic felett a hálóba.

Ștefănescu öt találattal vezeti a házi góllövőlistát Fotó: Pinti Attila

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült a pályán, a 30. percben pedig érkezett az újabb találat, ezúttal Varga tört előre a bal oldalon, beadása megpattant egy védőn, pont így volt jó Ștefănescunak, aki nyolc méterről lőtt a hálóba. A szünet előtt igyekezett válaszolni a Dinamo, és habár a hajrában azért Niczulynak is akadt védenivalója, mikor Amzăr lőtt a tizenhatos vonaláról, a fővárosiakban nem volt igazi átütőerő.

Safranko nagyot küzdött a meccsen Fotó: Pinti Attila

A szünetben a szurkolók plüssjátékokat dobáltak be a pályára – eleget téve a Sepsi OSK felhívásának, ezzel is segítettek azoknak a gyerekeknek, akiknek a legnagyobb szükségük van rájuk.

A szurkolók plüssmacikat dobáltak be a szünetben Fotó: Pinti Attila

Kopic két helyen is változtatott a Dinamo csapatán a szünetben, a bukarestiek pedig jóval motiváltabban jöttek ki az öltözőkből és az 51. percben szépítettek: egy belőtt labdánál Ghezali előzte meg Kecskést és közelről mattolta Niczulyt.

A gól megfogta a Sepsit, a két szurkolótábor pedig egymásnak válaszolt –

a Dinamo drukkerei magyarellenes skandálásokba kezdtek, amiért a 62. percben a hangosbemondóval hívták fel a figyelmüket, hogy amennyiben nem hagyják abba, az akár a mérkőzés félbeszakításához vezethet.

Ezután sikerült rendezni a sorokat a Sepsi OSK-nál, majd a 67. percben Safranko megszerezhette volna a megnyugtató harmadik gólt, ám Matei passzát követően óriási ziccerben nem találta el a kaput.

Túloldalt Goncalo előtt adódott lehetőség, ám túl sokáig várt és Oteliță szerelte – nagy lehetőséget hagyott ki a Dinamo portugál támadója. A hajrá közeledtével érkezett a pályára Kallaku és Rondon, majd Păun is, és végül sikerült megőrizni az előnyt.

A második találatot Varga készítette elő Fotó: Pinti Attila

A Sepsi idei hatodik győzelmével feljött a tizedik helyre és mindössze három pontra van a felsőházi rájátszást érő pozícióktól. Csütörtökön a háromszékiek számára tét nélküli kupameccs következik a Petrolul otthonában – a címvédő nem tud továbbjutni csoportjából, majd jövő kedden a Galaci Oțelul vendégei lesznek a bajnokságban.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 18. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamo 2–1 (2–0)
gólszerzők Ștefănescu (11., 31.), illetve Ghezali (51.)
Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Kecskés, Oteliţă – Alimi, Rodriguez – Varga (Damaşcan, 63.), Matei (Păun, 90+1.), Ştefănescu (Kallaku, 81.) – Safranko (Rondon, 81.). Vezetőedző: Bernd Storck.
Dinamo: Golubovic – Araujo, Patriche, R. Grigore (Costin, 73.) – De Moura, Bani (Politic, a szünetben), Ilic, D. Iglesias, Amzăr – Ghezali, Abdallah (Goncalo, a szünetben). Vezetőedző: Zeljko Kopic.