A sepsiszentgyörgyi klubot 25 000 lej pénzbírság befizetésére kötelezték, mivel az indoklás szerint nem tett eleget a szervezői kötelezettségeinek az FCU Craiova 1948 ellen január 29-én lejátszott mérkőzésen, amelyet a vendégszurkolók magyarellenes skandálásai miatt felfüggesztettek, majd a fegyelmi bizottság zöld asztalnál 3–0-ra a Sepsi OSK javára ítélt.
A Sepsi OSK szurkolói csoportosulása, a Székely Légió a hétfő esti, Kolozsvári CFR elleni 2–2-es döntetlennel végződött hazai mérkőzésen adománygyűjtést szervezett, amely során 12 376 lej gyűlt össze, amit át is nyújtottak a klubnak, azaz ebből az összegből a büntetés közel felét ki lehet fizetni.
Mint ismert, a Román Labdarúgó-szövetség fellebbviteli bizottsága kedden tárgyalja újra a Sepsi OSK–FCU Craiova mérkőzés ügyét, miután a craiovai klub fellebbezett a fegyelmi bizottság döntése ellen, a múlt csütörtöki ülésen pedig nem született új döntés.
Két idegenbeli döntetlen után első hazai megmérettetésére készül a Sepsi OSK, a Vajdahunyadi Corvinul elleni mérkőzésen csakis a győzelem jöhet szóba – véli Hadnagy Attila, a piros-fehérek sportigazgatója.
Telt ház lesz az FK Csíkszereda harmadik hazai bajnokiján is, a piros-feketék vasárnap délután az éllovas Universitatea Craiovát fogadják. A csíkiak erősítésekkel és morálisan feltöltődve készültek az oltyánok elleni csatára.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Egyértelmű fölényben volt a közalkalmazotti átlagfizetés az országos átlagkeresethez képest az elmúlt tíz évben, ráadásul a bérkülönbség a 2015-ben jegyzett 600 lejről mára 1500 lejre nőtt az állami szektorban dolgozók javára.
A Mezőségen hozzák létre Románia első vasúti bicikliútvonalát (velorail), amely a fenntartható turizmus egyik új, izgalmas formáját hozza el a térségbe.
… Gigi Becalinak is nagyon fáj, amikor az állami bürokrácia elkezd vele (VELE!) baszakodni… és egy román műemlékvédő egyesület kiakadt, hogy a Székelyföldön semmibe veszik a román emlékműveket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!