Nem kell tovább várni, döntés született a Sepsi OSK felfüggesztett mérkőzéséről

Székely Sport 2023. február 15., 15:59 utolsó módosítás: 2023. február 15., 17:46

A lassan egy hónapja tartó ügy végére pont került szerdán délben: a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága határozott a magyarellenesség miatt félbeszakadt Sepsi OSK–CSU Craiova mérkőzés kapcsán.

Pontokat nyertek, pénzbüntetést kell fizetniük Fotó: Pinti Attila

Január 29-én a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCU Craiova labdarúgó-mérkőzés a 26. percben a vendégek magyarellenes skandálásai miatt félbeszakadt. A játékosok és a játékvezetők először az öltözőbe mentek, 10 perc után visszatértek a pályára, de a rigmusok tovább folytatódtak. Andrei Chivulete játékvezető ezért 0–0-s állásnál végleg beszüntette a Szuperliga 23. fordulójának párharcát.

Az ügyet a február 1-jén tárgyalta először a fegyelmi bizottság, amely úgy döntött, hogy egy héttel elhalasztja a döntést. Ám február 8-án sem tudtak közös nevezőre jutni, így ismét halasztottak, így szerdán ismét terítékre került az ügy.

A gsp.ro internetes portál tájékoztatása szerint az FCU Craiova ügyvédje, Dan Idita tíz perces késéssel érkezett a helyszínre, míg a Sepsit Dragoș Baltă ügyvéd képviselte.

A jogi képviselők mintegy kétórás tárgyalást követően úgy távoztak, hogy optimistán nyilatkoztak: amíg a háromszékiek a zöld asztalnál 3–0-ra megnyert meccsről, addig az oltyánok az újrajátszásról beszéltek.

A döntés

A szakszövetség fegyelmi bizottsága úgy határozott, a Sepsi OSK 3–0-ra nyeri zöld asztalnál az FCU Craiova elleni bajnoki összecsapást.

A craiovai klubot soron következő hat idegenbeli találkozójára nem kísérhetik el a szurkolói és 22 500 lejt kell befizetnie a szövetség kasszájába.

A háromszékiek sem úszták meg pénzbüntetés nélkül, 25 ezer lejre büntették őket szervezői hiányosságok miatt.

A megkapott három ponttal ez a bajnoki tabella rangsora.