Hirdetés

Hármat lőtt Bukarestben a Sepsi OSK, fel is jött a dobogóra (videóval)

Türelmesen védekezett a Sepsi, ellentámadásait pedig rendre góllal zárta
Fotó: Facebook/Dinamo București

2023. július 31., 23:41

Kiváló védekezéssel és helyzetkihasználással háromgólos győzelmet aratott a Sepsi OSK a Bukaresti Dinamo otthonában a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulójának zárómérkőzésén, így már a harmadik az idén még gólt sem kapott együttes.

2023. július 31., 23:41

A hétfő esti meccs előtt a dinamós ultrák arra kérték a hazai szurkolókat, hogy kerüljék a magyarellenes megnyilvánulásokat az Arcul de Triumf stadion lelátóin, a mérkőzésre készített füzetecskében is erre hívták fel a figyelmet, hogy „függetlenül attól, hogy mi a véleménye a székelyföldi csapatról, a civilizált viselkedésnek kell érvényesülnie a lelátón”.

Öt helyen módosított a kezdőcsapaton Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője, a szófiai meccshez képest fia, Denis Ciobotariu, továbbá Păun, Ștefănescu, Matei és Gheorghe kapott pihenőt, helyettük Oteliță, Ninaj, Varga, Kallaku és Damașcan lépett pályára.

Hirdetés

A Dinamo szurkolói jó hangulatot teremtettek, és habár a mérkőzés elején a hazai csapat uralta a játékot, sok hibát vétettek – ezekből viszont nem tudott veszélyeztetni a Sepsi. A folytatásban a Dinamo egyre idegesebben futballozott, ám mégis előttük adódott az első gólhelyzet, Dumitrescu rossz passzát követően Politic került ziccerbe, lövését viszont a kapujából jól kijövő Niczuly védte.

A Sepsi első lehetőségét rögtön gólra is váltotta: a 42. percben a Dinamo térfelén Aganovic szerzett labdát, a jobb szélen indította Vargát, aki kiválóan lőtte be a kapu elé a labdát, ahol Safranko a hálóba passzolt – 0–1-es állásnál jöhetett a szünet.

A második félidőre három cserét is eszközölt az OSK edzője, bejött Ciobotariu, Păun és Ștefănescu is, így próbálta a vezetőedző stabilabbá tenni a védelmet és a középpályát. A háromszékiek túlságosan defenzíven játszottak, a Dinamo és szurkolóik pedig fullasztó nyomás alá helyezték a játékosokat, a 72. percig nem voltak veszélyesek –

ekkor Larrucea 23 méterről eleresztett kapáslövése a keresztlécen csattant, majd nem sokkal később Roșu ollózós lövését kellett védje Niczuly.

A három pont sorsa a hajrá kezdetén dőlt el, labdaszerzést követően újabb ellentámadást vezetett a Sepsi, előbb Gheorghe telibe lőtte a bal oldali kapufát, a kipattanót a nyáron érkezett albán középpályás, Alimi a hálóba pofozta (0–2). A gólt hosszasan vizsgálta a videóbíró, Kovács István játékvezető végül érvényesítette a találatot, 2–0-ra vezetett a Sepsi.

Izgalmak maradtak azért még, a hosszabbítás első percében Oteliță mentett a gólvonal elől,

majd a hármas sípszó előtt a meccs embere, Aganovic bődületes nagy góllal fejezett be egy ellentámadást.

A Sepsi OSK 3–0-ra nyert a Dinamo otthonában és feljött a dobogó legalsó fokára, míg a bukaresti csapat a táblázat utolsó helyére csúszott vissza.

A Sepsi ezúttal sem kapott gólt, ez volt ötből az ötödik tétmeccs, hogy Niczuly kapuja érintetlen maradt a 2023–24-es szezonban.

Csütörtökön lép legközelebb pályára az OSK, 20 órakor hazai pályán játssza a CSZKA Szófia elleni visszavágót az Európa Konferencialiga selejtezőjében, a Bulgáriában rendezett első mérkőzésen 2–0-ra nyertek a háromszékiek.

Labdarúgó Szuperliga, 3. forduló:
Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3 (0–1),
gólszerzők Safranko (42.), Alimi (83.), Aganovic (90+6.)
Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Giafer, R. Grigore, Moura – Larrucea – Bani (Florescu, 86.), N. Roșu, Iglesias (I. Roșu, 86.), Politic (Abdallah, 66.) – Gregorio (Țîră, 76.). Vezetőedző: Ovidiu Burcă.
Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa (Ciobotariu, 46.), Ninaj, Dumitrescu – Aganovic, Alimi – Varga (Francisco Junior, 76.), Kallaku (Păun, 46.), Damașcan (Ștefănescu, 46.) – Safranko (Gheorghe, 66.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 3. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

Óriási blama, ötgólos előnyről bukta el a törökök elleni vébéselejtezőt Románia

Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Bocsánatkérésre szólítja Zelenszkijt a székelyföldi parlamenti képviselő

Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.

Krónika

Trükkös lopások Magyarországon: romániai házaspárt fogtak el nemzetközi körözés alapján

Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Bajkó Barna: volt erőnk visszajönni a meccsbe

Az utolsó percekben mentett pontot az FK Csíkszereda a Konstancai Farul ellen az alsóházi rájátszásban. Az 1–1-es döntetlen után edzők és játékosok értékelték a küzdelmes találkozót.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

A csapatok száma nem csökken, de átalakíthatják a rájátszást a Szuperligában

Túl sok mérkőzést játszanak a csapatok egy szezon folyamán a hazai labdarúgó élvonalban, ezért a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vizsgálja annak lehetőségét, hogy változtassanak a lebonyolításon.

Megtudtuk, mikor játszik az FK Csíkszereda a válogatott szünet után

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójának menetrendjét: az alsóházban az FK Csíkszereda a hétfői játéknapon látogat a Petrolul otthonába.

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!