Hármat lőtt Bukarestben a Sepsi OSK, fel is jött a dobogóra (videóval)

Zátyi Tibor 2023. július 31., 23:41 utolsó módosítás: 2023. július 31., 23:49

Kiváló védekezéssel és helyzetkihasználással háromgólos győzelmet aratott a Sepsi OSK a Bukaresti Dinamo otthonában a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulójának zárómérkőzésén, így már a harmadik az idén még gólt sem kapott együttes.

Türelmesen védekezett a Sepsi, ellentámadásait pedig rendre góllal zárta Fotó: Facebook/Dinamo București

A hétfő esti meccs előtt a dinamós ultrák arra kérték a hazai szurkolókat, hogy kerüljék a magyarellenes megnyilvánulásokat az Arcul de Triumf stadion lelátóin, a mérkőzésre készített füzetecskében is erre hívták fel a figyelmet, hogy „függetlenül attól, hogy mi a véleménye a székelyföldi csapatról, a civilizált viselkedésnek kell érvényesülnie a lelátón”.

Öt helyen módosított a kezdőcsapaton Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője, a szófiai meccshez képest fia, Denis Ciobotariu, továbbá Păun, Ștefănescu, Matei és Gheorghe kapott pihenőt, helyettük Oteliță, Ninaj, Varga, Kallaku és Damașcan lépett pályára.

A Dinamo szurkolói jó hangulatot teremtettek, és habár a mérkőzés elején a hazai csapat uralta a játékot, sok hibát vétettek – ezekből viszont nem tudott veszélyeztetni a Sepsi. A folytatásban a Dinamo egyre idegesebben futballozott, ám mégis előttük adódott az első gólhelyzet, Dumitrescu rossz passzát követően Politic került ziccerbe, lövését viszont a kapujából jól kijövő Niczuly védte.

A Sepsi első lehetőségét rögtön gólra is váltotta: a 42. percben a Dinamo térfelén Aganovic szerzett labdát, a jobb szélen indította Vargát, aki kiválóan lőtte be a kapu elé a labdát, ahol Safranko a hálóba passzolt – 0–1-es állásnál jöhetett a szünet.

A második félidőre három cserét is eszközölt az OSK edzője, bejött Ciobotariu, Păun és Ștefănescu is, így próbálta a vezetőedző stabilabbá tenni a védelmet és a középpályát. A háromszékiek túlságosan defenzíven játszottak, a Dinamo és szurkolóik pedig fullasztó nyomás alá helyezték a játékosokat, a 72. percig nem voltak veszélyesek –

ekkor Larrucea 23 méterről eleresztett kapáslövése a keresztlécen csattant, majd nem sokkal később Roșu ollózós lövését kellett védje Niczuly.

A három pont sorsa a hajrá kezdetén dőlt el, labdaszerzést követően újabb ellentámadást vezetett a Sepsi, előbb Gheorghe telibe lőtte a bal oldali kapufát, a kipattanót a nyáron érkezett albán középpályás, Alimi a hálóba pofozta (0–2). A gólt hosszasan vizsgálta a videóbíró, Kovács István játékvezető végül érvényesítette a találatot, 2–0-ra vezetett a Sepsi.

Izgalmak maradtak azért még, a hosszabbítás első percében Oteliță mentett a gólvonal elől,

majd a hármas sípszó előtt a meccs embere, Aganovic bődületes nagy góllal fejezett be egy ellentámadást.

A Sepsi OSK 3–0-ra nyert a Dinamo otthonában és feljött a dobogó legalsó fokára, míg a bukaresti csapat a táblázat utolsó helyére csúszott vissza.

A Sepsi ezúttal sem kapott gólt, ez volt ötből az ötödik tétmeccs, hogy Niczuly kapuja érintetlen maradt a 2023–24-es szezonban.

Csütörtökön lép legközelebb pályára az OSK, 20 órakor hazai pályán játssza a CSZKA Szófia elleni visszavágót az Európa Konferencialiga selejtezőjében, a Bulgáriában rendezett első mérkőzésen 2–0-ra nyertek a háromszékiek.