Hirdetés

Hármat lőtt Bukarestben a Sepsi OSK, fel is jött a dobogóra (videóval)

Türelmesen védekezett a Sepsi, ellentámadásait pedig rendre góllal zárta
Fotó: Facebook/Dinamo București

2023. július 31., 23:41

Kiváló védekezéssel és helyzetkihasználással háromgólos győzelmet aratott a Sepsi OSK a Bukaresti Dinamo otthonában a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulójának zárómérkőzésén, így már a harmadik az idén még gólt sem kapott együttes.

2023. július 31., 23:41

A hétfő esti meccs előtt a dinamós ultrák arra kérték a hazai szurkolókat, hogy kerüljék a magyarellenes megnyilvánulásokat az Arcul de Triumf stadion lelátóin, a mérkőzésre készített füzetecskében is erre hívták fel a figyelmet, hogy „függetlenül attól, hogy mi a véleménye a székelyföldi csapatról, a civilizált viselkedésnek kell érvényesülnie a lelátón”.

Öt helyen módosított a kezdőcsapaton Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője, a szófiai meccshez képest fia, Denis Ciobotariu, továbbá Păun, Ștefănescu, Matei és Gheorghe kapott pihenőt, helyettük Oteliță, Ninaj, Varga, Kallaku és Damașcan lépett pályára.

Hirdetés

A Dinamo szurkolói jó hangulatot teremtettek, és habár a mérkőzés elején a hazai csapat uralta a játékot, sok hibát vétettek – ezekből viszont nem tudott veszélyeztetni a Sepsi. A folytatásban a Dinamo egyre idegesebben futballozott, ám mégis előttük adódott az első gólhelyzet, Dumitrescu rossz passzát követően Politic került ziccerbe, lövését viszont a kapujából jól kijövő Niczuly védte.

A Sepsi első lehetőségét rögtön gólra is váltotta: a 42. percben a Dinamo térfelén Aganovic szerzett labdát, a jobb szélen indította Vargát, aki kiválóan lőtte be a kapu elé a labdát, ahol Safranko a hálóba passzolt – 0–1-es állásnál jöhetett a szünet.

A második félidőre három cserét is eszközölt az OSK edzője, bejött Ciobotariu, Păun és Ștefănescu is, így próbálta a vezetőedző stabilabbá tenni a védelmet és a középpályát. A háromszékiek túlságosan defenzíven játszottak, a Dinamo és szurkolóik pedig fullasztó nyomás alá helyezték a játékosokat, a 72. percig nem voltak veszélyesek –

ekkor Larrucea 23 méterről eleresztett kapáslövése a keresztlécen csattant, majd nem sokkal később Roșu ollózós lövését kellett védje Niczuly.

A három pont sorsa a hajrá kezdetén dőlt el, labdaszerzést követően újabb ellentámadást vezetett a Sepsi, előbb Gheorghe telibe lőtte a bal oldali kapufát, a kipattanót a nyáron érkezett albán középpályás, Alimi a hálóba pofozta (0–2). A gólt hosszasan vizsgálta a videóbíró, Kovács István játékvezető végül érvényesítette a találatot, 2–0-ra vezetett a Sepsi.

Izgalmak maradtak azért még, a hosszabbítás első percében Oteliță mentett a gólvonal elől,

majd a hármas sípszó előtt a meccs embere, Aganovic bődületes nagy góllal fejezett be egy ellentámadást.

A Sepsi OSK 3–0-ra nyert a Dinamo otthonában és feljött a dobogó legalsó fokára, míg a bukaresti csapat a táblázat utolsó helyére csúszott vissza.

A Sepsi ezúttal sem kapott gólt, ez volt ötből az ötödik tétmeccs, hogy Niczuly kapuja érintetlen maradt a 2023–24-es szezonban.

Csütörtökön lép legközelebb pályára az OSK, 20 órakor hazai pályán játssza a CSZKA Szófia elleni visszavágót az Európa Konferencialiga selejtezőjében, a Bulgáriában rendezett első mérkőzésen 2–0-ra nyertek a háromszékiek.

Labdarúgó Szuperliga, 3. forduló:
Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3 (0–1),
gólszerzők Safranko (42.), Alimi (83.), Aganovic (90+6.)
Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Giafer, R. Grigore, Moura – Larrucea – Bani (Florescu, 86.), N. Roșu, Iglesias (I. Roșu, 86.), Politic (Abdallah, 66.) – Gregorio (Țîră, 76.). Vezetőedző: Ovidiu Burcă.
Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa (Ciobotariu, 46.), Ninaj, Dumitrescu – Aganovic, Alimi – Varga (Francisco Junior, 76.), Kallaku (Păun, 46.), Damașcan (Ștefănescu, 46.) – Safranko (Gheorghe, 66.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 3. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

Székelyhon

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval

Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Németh Zsolt megüzente Magyar Péternek, miért nem hívják Tusványosra

Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Már a nyáron egymásnak feszül a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – elkészült a Szuperliga menetrendje

Kisorsolták a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Kiderült, hogy a két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyaránt idegenben kezdi a bajnokságot, a szezon első székelyföldi rangadóját pedig augusztusban rendezik.

Elkezdődött a gyepszőnyeg cseréje a csíkszeredai stadionban

Javában zajlik az FK Csíkszereda stadionjában a gyepszőnyeg kicserélése. A munkálatok várhatóan még a hónap végén befejeződnek, miközben a csapat a Duna Kupára és az ausztriai edzőtáborra készül.

Pénteken kiderül, hol ki ellen kezdi a Szuperligát a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) bejelentette, hogy június 26-án, pénteken 15 órától kisorsolják a Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Ekkor derül ki az is, hol és ki ellen kezd a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

A Sepsi OSK szerződést bontott a kongói válogatott szélsőjével

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Sepsi OSK és Mavis Tchibota – jelentette be a háromszéki klub. A 30 éves kongói válogatott támadó 2025 őszén érkezett Sepsiszentgyörgyre, azonban nem tudott meghatározó szereplővé válni a csapatban.

Az FK Csíkszereda brazilja ment, látott és visszatért

A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.

Nem vesztegetik az időt, érkezésük után rögtön edzésbe álltak a Sepsi OSK játékosai Bulgáriában

Megérkezett bulgáriai edzőtáborába a Sepsi OSK. A piros-fehérek Banskóban készülnek a Szuperliga rajtjára, a játékosok pedig már az első napokban teljes intenzitással dolgoztak a pályán és az edzőteremben is.

Kölcsönjátékos érkezett a Puskás Akadémiától az FK Csíkszeredához

Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!