A beleki edzőtáborban a héten korábban két edzőmeccset játszott a Sepsi, a lengyel Radomiak Radom ellen 1–0-ról fordítva nyert 2–1-re, míg az azeri Gabalával szemben kétszer is hátrányba került, de sikerült kiharcolnia a döntetlent.
Az edzőtábor utolsó felkészülési meccsén a cseh bajnokság hetedik helyezettje, a Bohemians Praha volt az ellenfél vasárnap délután. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét kapu érintetlen maradt.
Térfélcserét követően érkeztek a cserék, és Denis Ciobotariu révén előnybe került a Sepsi. Sokáig nem vezetett, hiszen a csehek hamar egyenlítettek, Adam Jánoš két perccel később betalált Began kapujába. Tíz perc múlva már a Bohemians vezetett, Vaclav Drchal volt eredményes. Ezúttal a háromszékieken volt a sor, hogy egyenlítsenek, ez pedig hamar összejött, Andres Dumitrescu volt a gólszerző.
Több gól nem esett a mérkőzésen, így 2–2-vel ért véget az összecsapás.
A Sepsi OSK egy győzelem mellett két döntetlent ért el Belekben, és mindhárom meccsén két gólt szerzett. A védelem viszont nem állt stabil lábakon, hiszen az ellenfelek összesen öt gólt szereztek.
A piros-fehér együttes indulhat haza, és hazai környezetben folytatja a felkészülést a Szuperliga folytatására, a 22. fordulóban, pénteken este 8 órakor a Bukaresti Rapid vendége lesz.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!