A válogatott támadó középpályás tavaly decemberben szerződött az osztrák Bundesligából a németbe, de sérülése miatt még nem volt lehetősége bemutatkozni az RB Leipzignél. A 20 éves székesfehérvári labdarúgó korábban elmondta, hogy combközelítőizmának sérülésével már Salzburgban is küzdött, és hosszabb ideje fájdalomcsillapítók segítségével játszott.
Szoboszlai az egyéni edzésmunkát március 24-én kezdhette el, és az EM Sports menedzseriroda közösségi oldalának hétfői beszámolója szerint a felépülése remekül halad, így megkezdte a közös edzést a csapattal.
„Szoboszlai Dominik ma először teljesítette az edzésprogram egy részét a csapattársaival” – írta közösségi oldalán a lipcsei labdarúgóklub.
Szoboszlai bekerült az egy hónap múlva kezdődő Európa-bajnokságra készülő keretbe is. Ezzel kapcsolatban Marco Rossi szövetségi kapitány jelezte: ugyan a futballista januári klubváltása óta nincs játékban, azonban jelenleg ő az elsőszámú magyar tehetség, a válogatott egyik kulcsembere. Amennyiben június 1-ig megfelelő állapotban lesz, akkor számítani fog rá a szűk keretben is, ha viszont nem, akkor kénytelen lesz visszaengedni a klubjához.
Az RB Leizpig csütörtökön a Német Kupa berlini döntőjében találkozik a Borussia Dortmunddal, amelytől a hétvégén 3–2 arányú idegenbeli vereséget szenvedett a bajnokságban. A Bundesligában második és a BL-csoportkörben való indulást is kiharcoló lipcseiek vasárnap a Wolfsburgot fogadják, majd május 22-én az Union Berlin ellen zárják a szezont, a sorozatban kilencedik bajnoki címét bebiztosítő Bayern Münchent azonban már nem előzhetik meg.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!