A müncheniek sikere azt követően lett biztos, hogy a szombati játéknapon az egyetlen üldöző, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3–2-re kikapott a BL-csoportkörért harcoló Borussia Dortmund vendégeként.
A lipcseiek a második félidőben kétgólos hátrányukat ledolgozva egyenlítettek, de Jadon Sancho góljával végül a hazaiak diadalmaskodtak.
A Lipcse harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik sérülése miatt továbbra sem mutatkozhatott be.
A listavezető Bayern története 31. bajnoki címét ünnepelheti, az egymást követő kilencedik elsőségével beállította a Juventus rekordját az öt európai élbajnokságot tekintve.
Thomas Müller és David Alaba Bundesliga-rekordot jelentő tizedik bajnoki címét szerezte.
A Bayern biztos bajnokként rendkívül meggyőző teljesítményt nyújtott a Borussia Mönchengladbach elleni hazai rangadón. Hansi Flick együttese már a félidőben 4–0-ra vezetett, s végül úgy diadalmaskodott 6–0-ra, hogy a 75. perctől a cserehátvéd Tanguy Nianzou kiállítása miatt emberhátrányban szerepelt.
A címvédőnél a sérüléséből nemrég felépült Robert Lewandowski mesterhármast szerzett, így a 39 találatnál járó lengyel sztárcsatárnak a hátralevő két fordulóban már csak két gól kell ahhoz, hogy megdöntse Gerd Müller az 1971–72-es szezonban jegyzett ligarekordját.
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület kisorsolta az 5. és 6. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Az előzetesen közöltekhez képest egy változás történt a Csík körzeti összetételében.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!