Nagyon jól kezdte a szerdai felkészülési mérkőzést az SZFC, az első negyedórában gyakorlatilag lefocizta Barcarozsnyót a pályáról, a 13. percben pedig meg is szerezte a vezetést,
Szfárli lövését még védte a vendégek kapusa, a kipattanóra viszont jól érkezett Szőcs és a hálóba pofozta a labdát.
A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült a pályán, János előtt több ziccer is adódott, újabb gólt viszont a vendégek szereztek, távolról vették be Bordás kapuját. A szünet előtt fordíthatott volna Barcarozsnyó, ám az ellentámadásuk végén a kapufát találták el.
A szünetet követően sorcserét hajtott végre Florin Stângă, az SZFC edzője, a csapat játéka is megváltozott.
Habár több lett a hiba, így is a hazaiak voltak veszélyesebb, ám sem az udvarhelyi gárda, sem az ellentámadásra berendezkedett vendég együttes nem tudott újabb gólt szerezni.
Szerdától a csapat tíznapos edzőtáborba vonul Székelyudvarhelyen. Szombaton 11 órakor az FK Csíkszereda U19-cel, míg jövő szerdán a Szászrégeni Avântullal játszik újabb felkészülési meccset.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
A külhoni magyar állampolgárok választási részvételéhez nem elegendő az állampolgárság: regisztráció, határidők betartása és pontos adminisztráció szükséges ahhoz, hogy a szavazat valóban érvényes legyen.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!