Teljessé vált a mezőny a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban, amelyben 100 klub szerepel, és tíz, egyenként tíz csapatot felvonultató csoportban zajlanak a küzdelmek. A szövetségnek az utóbbi napokban sikerült feltöltenie a mezőnyt három hiányzó csapattal. Ugyan a sürgősségi bizottság augusztus 5-ei ülését követően két szabad hely volt, ám időközben a Șoimii Lipova bejelentette, hogy nem tud indulni a pontvadászatban. Így három üres hely maradt, amelyeket a nyáron az osztályozón a feljutásról lemaradt megyei bajnokcsapatok, a Feketehalmi ACSM, a Lupényi Minerul és a CSL Ştefăneştii de Jos foglalják el.
A szövetség szerdán a hivatalos honlapján közzétette a 3. Liga csoportbeosztását, amelyből kiderül, hogy a csapatok földrajzi elosztása miatt
a hat székelyföldi együttest három különböző csoportba sorolták.
A két háromszéki csapat, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE a rendszerint moldvai gárdákat tartalmazó 2-es szériába került. A két Hargita megyei klub, a nyáron feljutott Gyergyószentmiklósi VSK, illetve a Székelyudvarhelyi FC a 6-os csoportban szerepel, ahol öt Brassó és három Prahova megyei alakulat lesz az ellenfele. A Maros megyeiek a 7-es szériába kaptak besorolást, a csoportban közülük csak a Marosvásárhelyi SE és a Szászrégeni Avântul csapata található, a Radnóti SK ugyanis hiába harcolta ki a feljutást, mégsem indul a bajnokságban.
A 3. Liga új szezonja augusztus 29-én rajtol, a lebonyolítás pedig nem változott.
A csoportkörben oda-visszavágókat, így összesen 18 fordulót rendeznek. Ezt követően felső- és alsóházi rájátszásban folytatódik a küzdelem. A playoffban a csoportok első négy helyezettje vesz részt, amelyek kilenc forduló keretében háromszor találkoznak egymással, a végén az első és második – azaz összesen húsz együttes – bejut az osztályozó elődöntőjébe, ahol tíz párharcban oda-visszavágó alapon játszanak a továbbjutásért. A győztesek bekerülnek a döntőbe, itt szintén két mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte, az öt párosítás nyertesei feljutnak a 2. Ligába. A playoutban a csoportok 5–10. helyezettjei érdekeltek, amelyek tíz fordulóban kétszer játszanak egymás ellen. Mindegyik csoportban az utolsó két helyen végzett csapat kiesik, de melléjük csatlakozik a leggyengébb pontszámmal rendelkező negyedik helyezett is.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!