Teljessé vált a mezőny a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban, amelyben 100 klub szerepel, és tíz, egyenként tíz csapatot felvonultató csoportban zajlanak a küzdelmek. A szövetségnek az utóbbi napokban sikerült feltöltenie a mezőnyt három hiányzó csapattal. Ugyan a sürgősségi bizottság augusztus 5-ei ülését követően két szabad hely volt, ám időközben a Șoimii Lipova bejelentette, hogy nem tud indulni a pontvadászatban. Így három üres hely maradt, amelyeket a nyáron az osztályozón a feljutásról lemaradt megyei bajnokcsapatok, a Feketehalmi ACSM, a Lupényi Minerul és a CSL Ştefăneştii de Jos foglalják el.
A szövetség szerdán a hivatalos honlapján közzétette a 3. Liga csoportbeosztását, amelyből kiderül, hogy a csapatok földrajzi elosztása miatt
a hat székelyföldi együttest három különböző csoportba sorolták.
A két háromszéki csapat, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE a rendszerint moldvai gárdákat tartalmazó 2-es szériába került. A két Hargita megyei klub, a nyáron feljutott Gyergyószentmiklósi VSK, illetve a Székelyudvarhelyi FC a 6-os csoportban szerepel, ahol öt Brassó és három Prahova megyei alakulat lesz az ellenfele. A Maros megyeiek a 7-es szériába kaptak besorolást, a csoportban közülük csak a Marosvásárhelyi SE és a Szászrégeni Avântul csapata található, a Radnóti SK ugyanis hiába harcolta ki a feljutást, mégsem indul a bajnokságban.
A 3. Liga új szezonja augusztus 29-én rajtol, a lebonyolítás pedig nem változott.
A csoportkörben oda-visszavágókat, így összesen 18 fordulót rendeznek. Ezt követően felső- és alsóházi rájátszásban folytatódik a küzdelem. A playoffban a csoportok első négy helyezettje vesz részt, amelyek kilenc forduló keretében háromszor találkoznak egymással, a végén az első és második – azaz összesen húsz együttes – bejut az osztályozó elődöntőjébe, ahol tíz párharcban oda-visszavágó alapon játszanak a továbbjutásért. A győztesek bekerülnek a döntőbe, itt szintén két mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte, az öt párosítás nyertesei feljutnak a 2. Ligába. A playoutban a csoportok 5–10. helyezettjei érdekeltek, amelyek tíz fordulóban kétszer játszanak egymás ellen. Mindegyik csoportban az utolsó két helyen végzett csapat kiesik, de melléjük csatlakozik a leggyengébb pontszámmal rendelkező negyedik helyezett is.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!