Szépségdíjas találattal szerzett pontot az újonc a még nyeretlen címvédő ellen (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2024. július 20., 00:11 utolsó módosítás: 2024. július 20., 00:25

Két mérkőzéssel pénteken este elkezdődött a labdarúgó Szuperliga második fordulója: a moldvai derbit a házigazdák húzták be, míg a címvédő FCSB nem bírt az újonc Sloboziával.

Nem ilyen bajnoki szezonkezdetet képzeltek el az FCSB-nél Fotó: Pinti Attila

A forduló nyitómérkőzésén a Jászvásári Poli és az FC Botoșani közötti moldvai derbit egy korai találat döntötte el. Sokkal jobban kezdtek a hazaiak, akik a 6. percben betaláltak, Mihai Bordeianu juttatta előnyhöz a jászvásári együttest. Ezután is veszélyesebben játszott a portugál Tony da Silva által felkészített csapat, újabb helyzeteket alakítottak ki, de már nem tudtak gólt szerezni.

A vendégeknek egyetlen komoly egyenlítési lehetőségük volt, a második félidőben a házigazdák kapusa megmentette a csapatát.

A Jászvásári Poli minimális különbséggel nyert és megszerezte első győzelmét, míg a Botoșani a második vereségét szenvedte el a szezonkezdeten.

Videó: Prima Sport

A játéknap második találkozóján az újonc, első élvonalbeli idényét a Farul ellen meglepetésre győzelemmel kezdő Unirea Slobozia a címvédő FCSB-t fogadta átmeneti otthonában, az Ilfov megyei clinceni-i stadionban.

Sokáig szenvedett a fővárosi gárda, mígnem a 33. percben vezetést szerzett Lixandru szöglet utáni góljával. Az előny azonban nagyon kevés ideig tartott, a Slobozia szintén sarokrúgást követően kiegyenlített Filip Ilie révén, így a szünetben döntetlen volt az állás.

A folytatásban viszont gyorsan betalált az FCSB, a csapatkapitány Darius Olaru értékesített egy véleményes büntetőt.

A három pontot mégsem tudta bezsebelni, a végjátékban ugyanis az újonc Dorobanțu szépségdíjas találatot szerzett, ezzel pontot mentett az újoncnak.

A címvédő két mérkőzés után még nyeretlen az új bajnokságban, miután az első meccsén is döntetlent játszott a Kolozsvári U ellen, míg a Sloboziának már négy pontja van.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 2. forduló:

Jászvásári Poli–FC Botoșani 1–0 (1–0).
Gólszerző: Bordeianu (6.).

Unirea Slobozia–FCSB 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Ilie (36.), Dorobanțu (89.), illetve Lixandru (33.), Olaru (55., büntetőből).