HIRDETÉS

Székelyföldi rangadó a női futballbajnokságban

Egyszer találkoztak eddig az élvonalban, tavaly a marosvásárhelyiek győztek
Fotó: Haáz Vince

FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi Ladies SE találkozó helyszíne lesz szombaton 13 órától a csíkszeredai stadion. A női labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának mérkőzését élőben közvetíti az frf.tv.

Kollár Péter, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint a múlt héten a Farul ellen gyengébben teljesített a csapat, ezért most mindenki szeretne bizonyítani. „Az edzésmunkával eddig sem volt probléma és a hozzáállás is dicséretes.

Lényeges dolog, hogy a játékosok ne becsüljék le az ellenfelet – bármilyen eredmények is születtek eddig –, hanem tiszteljük a Marosvásárhelyt és ebben az esetben minden bizonnyal győztesen hagyjuk el a pályát.

Minden játékosban bízom, aki pályára fog lépni, és biztos vagyok benne, hogy végig koncentráltak lesznek, és győztes mentalitással, akarattal fognak hozzáállni".

Székely András, a marosvásárhelyi klub elnöke úgy véli, csapata mindig motiváltan játszik a csíkiak ellen, és mindig túlteljesíti az elvárásokat. „Ez egy adu kellene legyen számunkra. Keretünk szinte teljes, egyedül Roxana Moldovan hiányzik, aki egy lábtörés után épül fel.

Azt hiszem, hogy a legfiatalabb csapatunk van a női élvonalban, de még – sajnos – érződik a tapasztalat hiánya”

– nyilatkozta Székely András.

Női labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 5. forduló

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Bajnokavatás Bukarestben vagy Csíkszeredában

Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.

Szögre akasztja cipőjét a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya

Bejelentette visszavonulását a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Bogdan Mitrea. A Kolozsvári U 37 éves hátvédje a szezon végén hagy fel a labdarúgással.

Székelyhon

Azonnal elhagyni ezt az országot – figyelmeztet a külügyminisztérium

A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.

`
Krónika

Nicușor Dan a Krónikának: ne legyen a magyar közösség a szélsőségesek bűnbakja

A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.

Krónika

Tömegbaleset a dél-erdélyi autópályán – videón az ütközés pillanata

Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.

Ez is érdekelheti

Idén is kupadöntőt játszanak a csíki lányok

Megismételte tavalyi teljesítményét, idén is bejutott a női labdarúgó Román Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda. A székelyföldi lányok szerdán délután hazai pályán a CSM Alexandria együttesét győzték le négy góllal.

Gólzáporos csíki és szentgyörgyi győzelmek az U15-ös Elit Ligában

Kiütéses győzelmet aratott az FK Csíkszereda U15-ös lánycsapata a FC Voluntari ellen a női labdarúgó Elit Ligában. A bentmaradásért zajló csoportkör szombati fordulójában a Sepsi OSK is nyerni tudott.

A legjobb hat közé jutásért küzd az FK Csíkszereda ifjúsági lánycsapata

Idegenbeli győzelemmel zárta az FK Csíkszereda a női U17-es korosztályú labdarúgó-bajnokság csoportkörét. A csíki lányok egygólos sikert arattak az FC Botoșani otthonában, és készülhetnek a Bákó elleni középdöntős mérkőzésre.

Villámrajttal intézték el a kolozsváriakat a csíki lányok

Magabiztos győzelmet aratott az FK Csíkszereda lánycsapata a női labdarúgó Szuperliga hétvégi fordulójában. Kollár Péter csapata háromgólos különbséggel győzött a Kolozsvári U otthonában.

Megszerezte az ezüstérmet a csíki női futballcsapat

Két góllal győzte le hazai pályán az FK Csíkszereda a Besztercei Gloriát a női labdarúgó Szuperligában szombaton délután, és ezzel a hátralévő három forduló eredményétől függetlenül már biztos ezüstérmes.

Megizzadt érte, de végül simán nyert az FK Csíkszereda U17-es lánycsapata

Kellemetlen ellenfelet fogadott péntek késő délután az FK Csíkszereda a női U17-es korosztályú labdarúgó-bajnokság csoportkörének utolsó előtti fordulójában. A csíkiak mezőnyfölénye a mérkőzés második felében mutatkozott meg az eredményjelzőn.

Idegenben győzte le a Farult, elődöntős a kupában az FK Csíkszereda női csapata

Ebben a szezonban először nyert az FK Csíkszereda női csapata a Konstancai Farul otthonában. Kollár Péter tanítványai a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában kétgólos idegenbeli győzelmet arattak, és bejutottak a sorozat legjobb négy csapata közé.

Csoportelsőként várhatja a rájátszást az FK Csíkszereda U17-es női csapata

Neamț megyében, a Vulpițele Galbene Roman csapatának otthonában elért döntetlennel már megnyerte csoportját az FK Csíkszereda az U17-es női labdarúgó-bajnokságban. A Hargita megyei gárda ezzel egészen biztosan ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.

Az FK Csíkszereda legyőzésével a Farul megvédte bajnoki címét

Nagyot küzdött, de egygólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda vasárnap délután a női labdarúgó Szuperliga rájátszásában. A csíki lányok egy góllal kaptak ki a Konstancai Farul otthonában, amely ezzel a győzelemmel megvédte bajnoki címét.

Húsvéti ajándék az FK Csíkszereda női csapatától – hárommal verték a kolozsváriakat

Látványos játékkal, szép gólokkal örvendeztette meg szurkolóit szombat délután az FK Csíkszereda női csapata a labdarúgó Szuperliga rájátszásában, hazai pályán magabiztos győzelmet arattak a kolozsváriak ellen.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!