A találkozón búcsúztatják el a Székelyföld válogatottjában pályára lépett korábbi, azóta már visszavonult játékosokat. A mérkőzés szombaton 19 órától kezdődik a Sepsi OSK Arénában, ahol ingyenes a belépés a nézők számára. Érdemes korábban érkezni, mivel a meccset rövid ünnepség előzi meg, tartanak egy néhány perces köszöntést és természetesen a himnuszokat is eléneklik.
Wenczel Kristóf elmondta, a rendezvény kapcsán az eredeti gondolat az volt, hogy szerették volna megünnepelni azokat a játékosokat, akik az elmúlt években úgymond „kiöregedtek” vagy visszavonultak a székely válogatottól. „Már sokszor szóba került a mérkőzés megrendezése, és most a Tusványos idején komoly figyelem összpontosul a találkozóra.
– fogalmazott a Székelyföld Labdarúgó Egyesület elnöke.
Mint ismertette, az eseménnyel van egy hagyományteremtő szándékuk, hiszen a következő években is szeretnének ehhez hasonló ünnepséget szervezni. Még nem tisztázott, hogy minden évben, vagy minden második évben tartanák meg, és esetleg más csapatok is kapnak meghívást, de az a cél, hogy Székelyföld öregfiúk-válogatottja a Tusványos környékén összegyűljön egy barátságos mérkőzés keretében.
Továbbá, nem titkolt céljuk, hogy hírverést szerezzenek a székely válogatottnak, amely három héttel ezelőtt Csíkszeredában kijutott a jövő évi kurdisztáni CONIFA-világbajnokságra.
– mutatott rá Wenczel Kristóf.
Kiemelte, amennyiben ez megvalósul, személy szerint úgy véli, hogy nagy reményeket fűzhetnek a válogatott minél jobb teljesítményéhez. Ugyanakkor, nem szabad elmenni amellett, hogy a Ferencvárosban játszik egy székely futballista, Pászka Loránd, akit majd szeretnének elcsábítani a világbajnokságra.
Ami a székely válogatott keretét illeti, Jakab Zoltán és Albu László edzők állítják össze a játékosok névsorát, ami még nem teljes, és vannak hiányzók is.
A keret összeállításakor igyekeztek arra figyelni, hogy mindenhonnan, a székelyföldi városokból nagyjából egyenlő arányban képviseljék a játékosok a csapatot.
„A székely labdarúgók mellett a Fradi is legendás játékosokkal érkezik, nagyon veretes névsor lesz” – jegyezte meg Wenczel Kristóf. Hozzátette, a Ferencvárossal való egyeztetés úgy alakult, hogy ők egy kicsit idősebb korosztállyal érkeznek, úgyhogy alkalmazkodtak ehhez, így külön választották a játékosok köszöntését és az öregfiúk csapatának összeállítását.
A szombaton pályára lépő két együttes végleges játékoskeretét a következő napokban közöljük olvasóinkkal.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!