Kovács István vezeti Villarreal–Juventus párharcot a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájának második fordulójában. A találkozót október 1-jén, szerdán 22 órától rendezik meg.
A romániai játékvezetőt honfitársai segítik: Mihai Marica és Tunyogi Ferencz, míg a negyedik játékvezetői feladatokat testvére, Kovács Szabolcs látja el. A VAR-szobában Cătălin Popa, illetve a német Christian Dingert dolgozik majd.
Kovács István az előző idényben a Bajnokok Ligája döntőjét vezette, amelyet a PSG nyert meg. Az idei kiírás első fordulójában az Olympiakosz–Pafosz találkozót fújta, amely gól nélküli döntetlennel zárult.
Romániát egy másik hivatalos személy is képviseli a mostani körben: Alexandru Deaconu játékvezetői megfigyelőként lesz jelen a Bodø/Glimt– Tottenham összecsapáson, amelyet szeptember 30-án, kedden rendeznek.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!