Sokba került a jászvásáriaknak a hiba, elszenvedték első vereségüket

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 02., 18:29 utolsó módosítás: 2022. szeptember 02., 18:30

A Bukaresti Steaua otthonába látogatott az eddig veretlen Jászvásári Poli csapata a labdarúgó 2. Liga ötödik fordulójában. Zsinórban a negyedik bajnoki győzelmére készültek a vendégek, ezzel szemben 2–1-es vereséget szenvedtek el.

Az eddig veretlen Jászvásári Poli kikapott a Steaua otthonában. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Bukaresti Steaua

A péntek délutáni összecsapás első negyedórájában mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést, de nem voltak kellően pontosak a kapu előtt. A 22. percben Chipirliu érkezett remekül egy beadásra és védhetetlenül bólintott a vendégek kapujába (1–0).

Még az első félidőben egyenlíthetett volna a jászvásári gárda, de nem éltek a lehetőséggel, így szünetben 1–0-ra vezetett a Steaua.

A második játékrész elején ismét a hazaiak kapuja forgott veszélyben, de megúszták kapott gól nélkül. Egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a Poli játékosai a fővárosiakra, ezt használták ki a bukarestiek a 63. minutumban: egy kirúgásból igyekeztek kontrázni, viszont a labda Finica elé került, aki röviden fejelte haza a labdát, így Adi Popa már csak be kellett emelje az üres kapuba a játékszert (2–0).

A folytatásban a hazaiak már csak a védekezésre figyeltek, de még így is gólt kaptak a 89. percben, Plokhotnyuk révén szépítettek a jászvásáriak. Ezzel a 2–1-es győzelemmel a bukarestiek ideiglenesen előreléptek a negyedik helyre a román másodosztályban.