A hazaiak két óriási helyzettel kezdtek, ám Kajtár védte a próbálkozásokat. A Vasas Femina hamar kiegyenlítette a játékot, majd a 36. percben megszerezte a vezetést, Vlădulescu passzolt Benőnek, aki 22 méterről gyönyörű gólt szerzett. A 42. percben tizenegyesből egyenlített a házigazda.
A második játékrész elején újabb büntetőhöz jutott a CFR, azt értékesítve pedig átvette a vezetést. Jött a hidegzuhany, hiszen nem sokkal később egy szögletből kettőre növelte előnyét.
A 75. percben a csereként beállt Panova használta ki a hazai kapus hibáját, és szépített, azonban ismét hamar jött a temesvári válasz.
Ezután két nagy Vasas-heyzet maradt ki, a temesváriak pedig a hajrában beállították az 5–2-es végeredményt. Az első félidőben ráléptek Colesnicenco kezére, aki törött ujjal játszotta végig a mérkőzést.
– összegzett Székely János edző.
A Vasas Femina vasárnap 11-től a műgyepen a Marosvásárhelyi ASA-t fogadja, míg a második számú csapat szombaton 10-től a Felsőlugasi Sportinggal találkozik ugyanott.
Női labdarúgó 1. Liga, 7. forduló:
Temesvári CFR–Vasas Femina 5–2 (1–1),
gólszerzők: Benő (36.), Panova (75.).
Vasas Femina: Kajtár – Benő, Péter, Kis, Berkeczi, Krall, Geréd, Colesnicenco, Dávid, Kecseti, Vlădulescu. Játszott még: Marinescu, Panova, Dakó.
Női labdarúgó 1. Liga
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári Olimpia | 18 | 18 | 0 | 0 | 109–7 | 54 |
| 2. | Székelyudvarhelyi Vasas Femina | 18 | 12 | 3 | 3 | 64–23 | 39 |
| 3. | Temesvári CFR | 18 | 11 | 1 | 6 | 54–47 | 34 |
| 4. | Universitatea Alexandria | 18 | 6 | 7 | 5 | 37–25 | 25 |
| 5. | Bukaresti Fair Play | 18 | 7 | 3 | 8 | 51–50 | 24 |
| 6. | CSȘ Târgoviște | 18 | 5 | 5 | 8 | 41–52 | 20 |
| 7. | Borgóprundi Heniu | 18 | 5 | 5 | 8 | 25–40 | 20 |
| 8. | Kisbecskereki Fortuna | 18 | 6 | 2 | 10 | 33–67 | 20 |
| 9. | Marosvásárhelyi ASA | 18 | 3 | 3 | 12 | 16–44 | 12 |
| 10. | Real Craiova | 18 | 2 | 1 | 15 | 12–87 | 7 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!