Simán nyert az FK Csíkszereda erdélyi riválisa

Székely Sport 2020. október 05., 20:46 utolsó módosítás: 2020. október 05., 21:03

Ahogy az várható volt, a Kolozsvári U FC könnyedén verte a sereghajtó és pont nélküli Pandurii Tg. Jiut a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának utolsó előtti mérkőzésén.

Győzelmével az U megelőzte az FK-t. Archív felvétel. Fotó: Gábos Albin

A kolozsvári csapat hétfőn este harmadik találkozóját játszotta Costel Enache vezetésével, és továbbra is veretlen a szeptember végén kinevezett trénerrel a kispadon.

A Szamos-partiaknak csak a győzelem jöhetett szóba, hiszen a Kolozsvár Arénában a ligautolsó Pandurii Tg. Jiu vendégeskedett. A zsilvásárhelyiek még pontot sem tudtak szerezni a bajnokságban, és ezúttal sem sikerült megszakítaniuk a negatív sorozatot.

A 2–0-s végeredmény már az első félidőben kialakult. Az U-t izraeli légiósa, Idan Golan lőtte előnybe, majd kevéssel a szünet előtt Dorin Goga is betalált.

A veterán csapatkapitány a büntetőpontról volt eredményes.

Az erdélyi csapat győzelme kategorikusabb is lehetett volna, de a házigazdák több nagy helyzetet is elpuskáztak.

A Kolozsvári U a megszerzett három ponttal megelőzte többek között az FK Csíkszeredát, amely lecsúszott a tizedik helyre a tabellán, míg a kolozsváriak jelenleg hatodikok.

A forduló zárómeccsén kedden 19.30-tól a CS Mioveni a Turris-Oltul Turnu Măgurelet fogadja.