Mészáros-duplával nyert az FK Csíkszereda

Dobos László 2020. október 03., 12:54

Megszerezte első hazai győzelmét a labdarúgó 2. Liga új szezonjában az FK Csíkszereda. A csíkiak szombaton délben Mészáros András találataival 2–0-ra nyertek az idén ősszel még veretlen Temesvári ASU Poli együttese ellen.

Élcsapattal szemben harcolta ki a győzelmet az FK Fotó: Pinti Attila

Ködös idő és csak hét Celsius-fok, de kiváló gyepszőnyegű pálya várta szombaton délelőtt a csapatokat a csíkszeredai stadionba, a romániai futballmérkőzések azonban továbbra is nézők nélkül zajlanak.

Kihasználva a csíkszeredai stadion adottságait, a nyugati kerítés mögül több mint kétszázan követték élőben az összecsapást.

A kerítés egyik végét a házai csapatot buzdító Lokálpatrióták csoportosulása, a másikat pedig mintegy húsz temesvári drukker foglalta el.

A mérkőzés első gólhelyzetét a 14. percben jegyzetük, amikor Mészáros mintegy 20 méterről leadott lövését szögletre mentette a temesvári kapus. A 13. percben Popovici lőtt közelről veszélyesen, de a rövid sarkat nagyon jól védte Ribánszki, az FK kapusa.

A 20. percben Coadă fejelt kissé mellé, a 29. percben Plazonja lövését hárította Ribánszki, a 44. percben pedig újra a székelyföldiek előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, de Palmeș közelről kapu fölé bombázta a jobb oldalról beívelt labdát.

A második félidőt jól kezdte az FK, többet kezdeményezett és többet támadott.

Az 52. percben a temesvári Mera a büntetőterületen belül kézzel ért a labdához, a 11-est Eder végezte el, azonban Deronja, a temesvári kapus szögletre ütötte a büntetőt.

A 62. percben Marrone tört kapura a bal oldalon, és csak szabálytalanság árán tudták megállítani a kaputól 25 méterre.

A szabadrúgást Bor végezte el, lövése a felső kapufán csattant, a kipattanónál nem tudtak felszabadítani a vendégek, Mészáros András pedig közelről a hálóba lőtte a labdát (1–0).

A 67. percben az FK, tíz perccel később pedig az ASU Poli végezhetett el egy-egy veszélyes szabadrúgást, de mindkettő kevéssel elkerülte a kaput. Az FK okosan tartotta távol kapujától a labdát, a 82. percben pedig sikerült növelnie előnyét.

Mészáros András labdát szerzett a vendégek 16–osán belül, majd a hosszú alsóba lőtte (2–0).

A hosszabbítás perceiben újabb gólt szerezhetett volna csíki alakulat, de Botorok lövését sikerült védenie a vendégek hálóőrének.

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban a Gloria Buzău otthonában vendégeskedik.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 6. forduló:
FK Csíkszereda–Temesvári ASU Poli 2–0 (0–0)
Gólszerző: Mészáros (63. és 82. perc)
FK Csíkszereda: Ribánszki – Takács, Palmeș, Apro, Marrone, Savin, Eder (Csürös, a 90. perctől), Szondi (Bara, a szünetben), Mészáros (Schieb, 86.), Rotar (Botorok 79.), Bauza (Bor, a szünetben). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Temesvári ASU Poli: Deronja – Sofran, Mera, Scutaru, Pamfile (Badea, 79.), Coadă, Codrea, Munteanu (Casado, 66.), Andrei (Radu, 57.), Popovici (Ivanovici, 66.), Plazonja (Axente 66.). Vezetőedző: Octavian Benga.
Vezette: Eduard Ioniță (Galac).
•  Fotó: Pinti Attila