A hétfő délutáni sorsolás szerint a bajnokság július 13-ai nyitófordulójában a Sepsi OSK házigazda lesz, a Jászvásári Polit fogadja. Aztán az első kiszállásán az egyik újonccal, az FC Buzăuval találkozik.
„Első ránézésre nem tűnik olyan nehéznek a sorsolásunk, de ne felejtsük el, hogy a kisebb csapatokkal van a legnagyobb probléma.
– nyilatkozta a Székely Sport érdeklődésére Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója.
Az első ellenfelükről, a Jászvásári Poliról elmondta, tudják, hogy a bennmaradás kiharcolása után erősítettek, az edző is folytatja, sok külföldi játékosuk van, akiket kevésbé ismernek, így egyáltalán nem lesz könnyű mérkőzésük, de remélik, hogy hazai pályán győzelemmel tudnak kezdeni. Az újonc Buzău kapcsán közölte, hogy a feljutással bebizonyította, hogy helye van az élvonalban, és az idegenbeli mérkőzésen egészen biztosan meg kell dolgozzanak a három pontért.
A folytatásban kemény időszak vár a háromszékiekre, hiszen egymás után két fővárosi ellenféllel, otthon a Dinamóval és vendégként a Rapiddal játszanak, valamint az ötödik fordulóban az Universitatea Craiovát fogadják.
Hadnagy Attila megjegyezte, ezekkel az összecsapásokkal egyelőre nem foglalkoznak, a szezon első találkozóira összpontosítanak, de biztos benne, hogy kiegyensúlyozott meccsek lesznek.
A Sepsi OSK sportigazgatója előrevetítette, hogy az új bajnokságban is egyértelműen a felsőházi rájátszásba jutás a céljuk, és ha azt elérik, tovább álmodozhatnak, emellett pedig szeretnék megnyerni harmadszorra a Román Kupát.
A jelenleg Ausztriában edzőtáborozó székelyföldi együttes a múlt héten 4–4-es döntetlenre végzett a Ferencváros ellen, a felkészülési mérkőzésen a csapatok kétszer hatvan percet játszottak.
„Szép mérkőzésünk volt a Ferencvárossal, az első hatvan percben az első számú csapattal voltunk a pályán, a folytatásban pedig nagyrészt a fiatalok kaptak lehetőséget, így a 4–0 után nem volt meglepő, hogy kiegyenlítettek. De nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy egy hasznos edzőmeccsünk legyen, és ne történjenek komoly sérülések” – jegyezte meg Hadnagy Attila.
A Sepsi OSK szerdán újabb barátságos találkozón lép pályára az edzőtáborban, az osztrák Austria Wien lesz az ellenfele.
Mint megtudtuk, kisebb egészségügyi problémák vannak a csapatnál, Gabriel Debeljuh és Sigér Dávid mellett Bogdan Oteliță a Fradi elleni meccsen kapott egy ütést és elrepedt az arccsontja, így kisebb pihenő következik számára.
A sportigazgató elárulta azt is, hogy a bajnoki rajtig még egy belső védő érkezésére számítanak, és amennyiben nem találnak egy megfelelő szélsőt és csatárt, akkor nagyjából teljesnek tekinthető a keret.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!