Schieb duplája három pontot ért az FK Csíkszeredának

Horváth Bálint Ottó 2021. október 02., 13:03 utolsó módosítás: 2021. október 02., 13:27

Mindhárom pontot elhozta a Konstancai Unirea elleni szombat délelőtti kiszállásáról az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga 9. fordulójában, 2–1-es győzelmével három helyet előrelépett a tabellán.

A csíkszeredai együttesnek nagy szüksége volt a győzelemre a nagyrészt fiatal játékosok alkotta konstancaiak ellen, hiszen már tíz pontos távolságra került a felsőházat érő hatodik helytől.

Kiválóan kezdte a Techirghiolon rendezett mérkőzést az FK,

az első húsz percben kétgólos előnyt alakított ki, mindkét találatnál Gál-Andrezly volt az előkészítő és Marvin Schieb a befejező, aki előbb fejjel, majd lábbal volt eredményes.

Ezután további veszélyes támadásokat vezettek a csíkszeredai játékosok, de pontatlanok voltak a kapu előtt. A 38. percben szabadrúgásból a hazaiak közel voltak a szépítéshez, a kapufa mentette meg a vendégcsapatot. Aztán az első félidő hosszabbításában mégis betalált az Unirea, Ardelean megpattanó lövése a hálóban kötött ki.

A szünet után növelhette volna előnyét az FK, Jelena Richárd rövid időn belül kétszer is közel volt a gólhoz, előbb a felső lécet találta el, majd a konstancaiak kapusa akadályozta meg a gólszerzésben.

A továbbiakban kevés lehetőségük volt a vendégeknek, a befejezésekbe hiba csúszott, így

a végéig izgulni kellett a három pontért.

A hajrában egymás után Gál-Andrezly, Schieb és Kovács is eldönthette volna a találkozót, de kihagyták helyzeteiket.

Maradt a 2–1-es eredmény a csíkszeredaiak javára, ezzel három helyet előreléptek a tabellán, a 13. pozíciót foglalják el. A válogatott mérkőzések miatt szünet következik a bajnokságban, legközelebb az október 16-i hétvégén hazai pályán játszik az FK, a Jászvásári Polit fogadja.