Román bíró rasszista megjegyzése miatt félbeszakadt a párizsi BL-meccs

Székely Sport 2020. december 08., 23:11 utolsó módosítás: 2020. december 09., 00:15

Óriási felháborodást keltett a román játékvezetői küldöttségből Sebastian Colțescu a Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir kedd késő esti mérkőzésen a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Sebastian Colțescu román bajnoki mérkőzés közben. Archív Fotó: Pinti Attila

A találkozót a 14. percben félbeszakították, miután a törökök hevesen reklamáltak a negyedik játékvezető, Sebastian Colțescu ellen. A mérkőzést vezető Ovidiu Hațegan piros lapot adott a török csapat szakmai stábja egyik tagjának, a kameruni Pierre Webónak, aki azt állította, hogy ezt megelőzően Colțescu „feketének” nevezte, ezzel rasszista megjegyzést tett rá.

Az Istanbul Basaksehir játékosai és stábja a történtek után levonult a pályáról, a vendégeket követték a Paris Saint-Germain labdarúgói is.

Sajtóértesülések szerint a mérkőzés hamarosan folytatódhat – immár a vétkes Colțescu nélkül – , amennyiben a török csapat hajlandó lesz visszatérni a játéktérre, ellenkező esetben ugyanis zöld asztalnál elveszítheti a meccset.

Az Istanbul Basaksehir játékosai közel kétórás várakozás után sem szerették volna folytatni a mérkőzést, amely így elmaradt, és a legfrissebb információk szerint szerdán este újrajátszhatják.