Robog, felsőházi rájátszást érő helyen az FK Csíkszereda

Józsa Csongor 2022. szeptember 11., 13:33

Már az első félidőben két rögzített játékhelyzetből a székelyföldiek letudták alapszakaszbeli hazai mérkőzésüket. Egyre jobban belelendülnek, ott vannak a másodosztály élbolyában.

Kovács most is magabiztosan belőtte a büntetőt Fotó: Pinti Attila

Vasárnap délben saját szurkolói előtt szerepelt az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának hatodik játéknapján. Ellenfele a jó formában levő, az utóbbi négy meccsen veretlen Nagybányai Minaur volt.

Már az elején megragadta a kezdeményezést a Dican Ferenc által irányított gárda, irányított, sokkal többet volt nála a labda. A 14. percben a vendégek hálóőre a büntetőterületen kívül ért kézzel a játékszerhez, így nagyon jó helyről, majdnem középről végezhetett el szabadrúgást Kovács. A kapura tartó próbálkozását előbb kiejtette, másodjára ölelte magához a kapus.

A 20. percben Alexe a karjával akadályozta meg, hogy Ivanovici megjátsszon egy labdát az ötös közelében. A játékvezető a tizenegyes pontra mutatott, a büntetőt Kovács Lóránt magabiztosan belőtte (1–0).

A hátrányban lévő Minaur próbálkozott az egyenlítéssel, Donca szúrta rá huszonötről elemi erővel, a jobb alsóba tartó lövést Gyenge kitolta.

A 32. percben megduplázta előnyét az FK Csíkszereda, ugyancsak egy pontrúgás után született a gól. Jebari tekert be egy szögletet, az ötös sarkánál Nemanic kapura küldte, a hálóőr kezei között becsúszott (2–0).

A pihenőt követően is kézben tartotta a meccset a házigazda, a csereként beállt Sándor lövése a felső kapufán csattanva hagyta el a játékteret. A Minaur nem nagyon tudott összehozni valamirevaló helyzetet.

Csendesen csordogált az összecsapás a biztos csíkszeredai siker felé. Jebari sérülése okozott kisebb riadalmat, a középpályás bicegve vonult le a pályáról. Bemutatkozott a Hargita megyeiek két új érkezője, Veres Szilárd és Paul Pîrvulescu is.

Utóbbi hozta össze a hosszabbításban a harmadik találatot, a bal szélen három védőt is befűzött, majd mesterien pöccintette középre, a jó ütemben érkező Sándor a léc alá bombázott (3–0).

Könnyedén szerezte meg a három pontot az FK Csíkszereda, folytatta jó sorozatát, zsinórban ez a negyedik diadala, már felsőházi rájátszásbeli helyre kúsztak fel a tabellán.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 6. forduló:

FK Csíkszereda–Nagybányai Minaur 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Kovács Lóránt (20., büntetőből), Klemen Nemanic (32.), Sándor Raul (90+2.).
FK: Gyenge – Gál-Andrezly, Kelemen, Nemanic, Apró – Ivanovici (Schieb, 68.), Kovács, Csürös (Veres, 68.), Jebari (Pîrvulescu, 77.) – El-Sawy (Sándor, 46.), Suciu (Bărăbaș, 85.). Edző: Dican Ferenc.
Minaur: Băilă – Alexe, Mondragon, Simion, Stoian – Donca, Matei, Rotar, Chinde (Chitaș, 62.) – Ouato, Pacheco (Ciocan, 57.). Edző: Ciprian Danciu.