Átlagosan az összecsapásokra 7 119 néző volt kíváncsi, a legtöbben az FCSB–Kolozsvári CFR párharcra mentek ki, 54 673 ember nézte végig a felsőházi rájátszás kilencedik fordulójában rendezett rangadót.
Érdekesség, hogy toronymagasan a bajnok FCSB-t tekintették meg a legtöbben a helyszínről, a 20 legtöbb szurkolót bevonzó meccsből 9 a fővárosiak nevéhez fűződik, 6 az Universitatea Craiovához, 2 a Kolozsvári U-hoz, míg egy-egy a Dinamo, Rapid és Kolozsvári CFR hármashoz.
A statisztikák szerint ez mindössze a harmadik olyan idény volt, amely során az össznézők száma meghaladta a két milliót, korábban az az 1990–1991-es és az 1997–1998-as szezonban volt még rá példa.
A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) székházában szerdán délután kisorsolták a Szuperliga 2025–2026-os szezonjának menetrendjét. Az újonc FK Csíkszereda hazai pályán kezdi a bajnokságot, a Bukaresti Dinamót fogadja.
Súlyos csapás érte a tavaly még másodosztályban szereplő FCU Craiovát: a fegyelmi bizottság döntése alapján a klub 14 pontos levonással kezdi meg a következő idényt, bármelyik osztályban is indul, miután hatalmas tartozást halmozott fel.
Térfigyelő kamerás felvételt tettek közzé utólag az interneten arról a tragikus balesetről, amely kedden délután történt Élesd elkerülőútján, és két Maros megyei személy vesztette életét.
Pert nyert az Arad megyei prefektúra az egyetlen családnak visszaszolgáltatott partiumi falu, Zarándnádas ügyében.
Életének 84. évében meghalt Kincses Előd jogász, közíró, a romániai rendszerváltás utáni időszak egyik legismertebb magyar közéleti alakja, az erdélyi magyar ügyek és érdekek kitartó képviselője, védője.
… egy rendőrruhás egyetemi hallgató csalt a vizsgán, majd szétcsapott a felügyelő tanárok közt… és ha átmenő jegy kell a diáknak, menjen szépen sittet cipelni, ilyen is van, biza.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!