Ráijesztett a korábbi bajnokra az UTA, aztán jött a fordítás

Horváth Bálint Ottó 2023. július 21., 23:51 utolsó módosítás: 2023. július 22., 00:15

Gyorsan reagált a bekapott gólra a Kolozsvári CFR az aradi kiszállásán, és még a szünet előtt fordított, végül megnyerte első idegenbeli mérkőzését a labdarúgó Szuperliga új idényében.

Vezetett az UTA, de csak nagyon rövid ideig örülhetett Fotó: Facebook/UTA Arad

Nagy átalakuláson ment keresztül a két csapat a nyári szünetben, az UTÁ-nál szinte a teljes keret kicserélődött, míg a CFR-nél az olasz szakvezető, Andrea Mandorlini feladata, hogy a távozott alapembereket megfelelően pótolva bajnokesélyes együttest kovácsoljon.

A péntek esti mérkőzésen mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek az első félidő közepéig, de a hazaiaktól a szlovák Fabry, a vendégektől a spanyol támadó Betancor lövése is elkerülte a kaput.

A vezetést a 27. percben az UTA szerezte meg, amikor a ghánai származású olasz csatár, Cooper a tizenhatos közeléből védhetetlenül lőtt Sava kapujába. Két percig sem örülhettek az aradiak, mivel a CFR gyorsan reagált, Manea beadását Betancor fejjel továbbította Bîrligea felé, aki kiegyenlített. Ráadásul, tíz perccel később egy öngólnak köszönhetően fordítottak a kolozsváriak, szöglet után Carp a saját kapujába lőtt, ezt megelőzően viszont kihagytak egy büntetőt, Betancor lövését Iacob kivédte.

Videó: Orange Sport

A szünet után a házigazda közel volt az egyenlítéshez, a fiatal Rareș Pop került gólhelyzetbe, a kolozsvári kapus nagyot mentett. A találkozó a hajrában dőlt el, amikor a nyáron az Aradról a CFR-hez igazolt Otele ziccerét még védte az aradiak kapusa, de a kipattanónál a csereként beállt Yeboah megelőzte és a hálóba fejelt.

A végén a vendégek még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, de Krasniqi és Manea rontottak a kapu előtt, utóbbi a kapufát találta el.

A CFR két találkozó után tökéletes mérleggel rendelkezik, a nyitófordulóban hazai pályán 2–0-ra nyert a Jászvásári Poli ellen, míg az UTA a Galaci Oțelul elleni idegenbeli döntetlennel egy pontot gyűjtött.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 2. forduló:

Aradi UTA–Kolozsvári CFR 1–3 (1–2).

Gólszerzők: Cooper (27.), illetve Bîrligea (29.), Carp (40., öngól), Yeboah (85.).
UTA: Iacob – Carp, Benga (Stroungis, 54.), Markov, Abeid – Dumitrașcu, Mihai (Marku, 54.) – Stahl (Roganovic, 71,), Fabry, Pop (Mustacă, 71.) – Cooper (Leidaman, 53.). Edző: Mircea Rednic.
CFR: Sava – Manea, Mogoș (Kresic, 64.), Ajeti, Țîru (Krasniqi, (90+1.), Camora – Filip (Gneba, 64.), Muhar, Cvek – Betancor (Yeboah, 63.), Bîrligea (Otele, 83.). Edző: Andrea Mandorlini.
Vezette: George Găman.