Pontatlan volt, csak döntetlent ért el a csíkszeredai női focicsapat

Dobos László 2023. november 08., 15:48 utolsó módosítás: 2023. november 08., 15:54

Legyőzhető ellenfél otthonában játszott döntetlent szerdán délután az FK Csíkszereda csapata a női labdarúgó Szuperligában. Ez volt a székelyföldi együttesnek sorozatban a harmadik pontosztozkodása.

Nehezen tudtțk feltörni az ellenfél védelmét. Korábbi felvétel Fotó: FK Csíkszereda

A székelyföldi lányok meddő fölényében zajlott szinte az egész mérkőzés, a vendégek többet támadtak, több gólhelyzetük volt, de ezek közül egyet sem tudtak értékesíteni. A házigazdák ellentámadásokkal próbálkoztak a Temes megyei Nagyősz (románul: Tomnatic) település Feneși Petre nevét viselő stadionjában, szeles időben megrendezett találkozón.

Ez volt a székelyföldi csapatnak sorozatban a harmadik döntetlenje: a Beszterce elleni 1–1 és a Temesvári Polival szembeni 3–3 után gól nélkül zárult a Temes megyei kiszállásuk.

Fotó: FK Csíkszereda

A találkozó után Kollár Péternek, az FK Csíkszereda vezetőedzőjének hiányérzete volt. „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, sajnos, be is igazolódott.

Nehezen tudtuk feltörni az ellenfél védelmét, kontrából pedig nagyon veszélyesek voltak az ellentámadásaik. Hiányzott a kombinatív játék a támadó harmadban, az adódó lehetőségeket pedig nem tudtuk gólra váltani. Sajnos, nagyon pontatlanok voltunk, sok volt a hiba.

Van hiányérzetünk bőven, de nincs idő keseregni, a Kolozsvár ellen kell javítanunk és biztos vagyok benne, hogy ennek érdekében szombaton mindent meg fognak tenni a játékosok” – fogalmazott.

Az FK Csíkszereda női csapata a következő fordulóban szombaton 13 órától fogadja a címvédő Kolozsvári U Olimpia együttesét.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 9. forduló:

Banat Girls–FK Csíkszereda 0–0.

Banat Girls: Melisa Șodîncă – Laura Deșmerean, Bianka Grandos, Andrea Ungur, Valentina Grigore, Nicol Dincă-Vuia, Nicoleta Lazăr, Claudia Bistrean, Maria Alvarez Cortina, Mihaela Cătărău, Tatiana Peșterean. Cserék: Carmen Andrei, Alexandra Hornea, Alexandra Sromifov. Stáb: Alexandru Cheltuială (vezetőedző), Liviu Ivasuc (másodedző), Călin Frunză (kapusedző), dr. Cristian Boldor (orvos).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Magyarics Zoé, Antal Anita, Balázs Csilla, Herczeg Andrea, Szőke Eszter, Tóbik Melánia, Mitri Rita. Cserék: Balog Boglárka (kapus), Orbán Aranka, Nyéki Anna, Fülöp Boglárka, (Abos Bianka, Péter Alexandra, Péter Kinga, Györgyicze Réka. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Kósa Zsombor (orvosi asszisztens).
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Alexandru Bogdănel és Pop Cristian Dumitru Gozman (mindketten Nagyvárad). Megfigyelő: Vasile Rad (Arad).