Egygólos előnyről várta a csütörtök esti hazai visszavágót a kolozsvári együttes, miután az izraeli háborús helyzet miatt Szófiában rendezett múlt heti első mérkőzésen 1–0-ra győzött.
Sokáig eseménytelenül zajlott a találkozó, nem tudtak nagy helyzetet kialakítani a CFR játékosai, akik így leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek azonban nem voltak eléggé veszélyesek.
A szünet előtt felerősödtek a hazaiak támadásai, Korenica kapuba tartó lövését blokkolták, Bîrligea pedig csúnyán elrontotta a befejezést.
A térfélcsere után hamar megszerezte a vezetést Dan Petrescu csapata, a tizenhatos előteréből Deac szabadrúgását rossz helyre ütötte ki az izraeli kapus, a labda éppen Kresic elé került, aki a hálóba lőtt.
Kevéssel ezután megduplázhatta volna előnyét a CFR, azonban Korenica kihagyta ziccerét, majd ismét a koszovói támadó találhatott volna be, de pontatlan volt.
A végéhez közeledve biztonsági játékra törekedtek a kolozsváriak, a Maccabi pedig egészen a hajráig tehetetlen volt, amikor Sava nagyot kellett védjen, ezzel megmentette a csapatát.
A Kolozsvári CFR kettős győzelemmel jutott be a harmadik számú európai kupasorozat play-off körébe, ahol a Pafosz gárdájával játszik a főtáblára kerülésért. A ciprusiak a 2–1-es idegenbeli vereség után hazai pályán emberelőnyüket kihasználva hosszabbításban 4–0-ra győzték le a bolgár CSZKA 1948 Szófiát.
Pragmatikus játékkal, kihasználva ellenfele nagy megingásait az FK Csíkszereda szép győzelmet aratott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában a labdarúgó élvonal tizenharmadik fordulójának hétfői meccsén.
Látványos lovasíjász nyílt napot tartott szombaton a Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesület Csibában. A hideg idő sem tántorította el a közönséget, a bemutatók és a magyar lovas hagyományokat őrző program igazi közösségi élményt nyújtott.
Mínusz 9,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóan Csíkszeredában; ez volt a leghidegebb október 20-i reggel a meteorológiai mérések kezdete óta.
Az elmúlt években Erdély turisztikai arculata látványosan átalakult. A természet közelségét, a történelmi városokat és a „fotózható” helyeket kereső turisták egyszerre fedezik fel újra a térséget. De mely helyszínek uralják ma az internetet?
Egyre hevesebb vita bontakozik ki a brassói Transilvania Egyetem körül, miután a vezetőség megerősítette: a nappali tagozatos hallgatók számára kötelező a kurzusokon való részvétel.
Hogy szerettük Klaus Ionopotchivanoc Iohannis álkisebbségi államelnököt. És milyen elegánsan nem szeretett viszont. Most ezt a Nicușor Dan nevűt szeretjük. De vajon lehet benne bízni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!